Jutro Ajax U18 zmierzy się w Lizbonie ze Sportingiem a ramach Ligi Młodzieżowej UEFA. To taka młodzieżowa Liga Mistrzów.

Ajaxowi musi bardzo zależeć na tym meczu, bo zabrał do Lizbony o wiele silniejszy skład niż ten, który wstąpił w zeszłotygodniowym meczu z MTK Budapeszt wygranym 1:0.

Do drużyny dołączeni zostali zawodnicy występujący w Jong Ajax, czyli Olivier Aertssen, Silvano Vos, Tristan Gooijer, Diyae Jermoumi i Jaydon Banel.

Obiektywnie rzecz biorąc Sporting ma lepszy zespół niż nasi młodzieżowcy. W zeszłym sezonie Ligi Młodzieżowej Ajax U18 przegrał ze Sportingiem dwukrotnie w grupie.

Dlatego teraz wytoczono najcięższe działa na mecz ze Sportingiem.

Dziennikarze i kibice zastanawiali się, czy do Lizbony poleci 16-letni Jorrel Hato, który trenuje z pierwsza drużyną Ajaxu i zalicza w niej pierwsze występy. Okazuje się, że dla Hato wyznaczona jest w klubie zupełnie inna ścieżka. Wszystko wskazuje, że ten młody zawodnik na stałe zawitał w pierwszej drużynie i mimo swojego młodego wieku może liczyć na występy w Eredivisie. Pozostaje nam życzyć powodzenia Jorrelowi, bo wartościowych bocznych obrońców Ajaxowi brakuje.

Mecz ten będzie można obejrzeć na żywo o godzinie 13:00 na stronie Ziggo Sport.

1 Comment

  • Posted 28 lutego, 2023 23:23 0Likes
    by ekselo1989

    Pamiętam, jak swego czasu Riedewald wjechał z futryną do pierwszego składu Ajaksu. Później było już chropowato. Oby Hato zrobił dużo większą karierę.

Zostaw komentarz