Ajax nie powinien liczyć na złagodzenie kary

Andre Onana nie powinien nastawiać się na to, że UEFA skróci jego roczne zawieszenie.

Specjaliści do spraw dopingu sugeruję, że UEFA wzięła już pod uwagę okoliczności łagodzące w stosunku do bramkarza. Kameruńczyk twierdzi, że wziął lek przez przypadek i UEFA jest skłonna w to uwierzyć. Właśnie dlatego golkiper został zawieszony „tylko” na rok.

Zasady zakładają, że każdy kto bierze lek umyślnie może liczyć się z zawieszeniem aż na 4 lata! Nieumyślne użycie leku skutkuje zawieszeniem na okres dwóch lat, co sugerowałoby, że Andre został potraktowany bardzo ulgowo.

W 2015 roku na dwa lata został zawieszony piłkarz Telstar – Kevin van Essen. Andre Onana jest drugim w historii piłkarzem, u którego wykryto taki lek.

Share:

7 Responses to the post:

 • Phenom
  at 14:02

  Czy to coś, co u niego znaleźli jakoś zauważalnie wpływa na organizm? Czyt. czy rzeczywiście daje przewagę na murawie?
  Każdy sportowiec coś bierze. Chociażby np kofeina pobudza a jest pospolita i nie jest zabroniona.

 • tomek0906
  at 15:06

  Mimo calej sympatii do Onany, to jest jednak średnio inteligentny. Jeśli się pomylił z lekami, to gratuluję- niby każdy może się pomylić, ale litości, jest zawodowym sportowcem i zapewne są przestrzegani, ostrzegani itp przed takimi rzeczami od lat. Jeśli chciał brać doping przy ciągłych kontrolach, to też gratuluję.

 • ekselo1989
  at 15:31

  Niekoniecznie musi dawać kopa, przyspieszać pracę serca, nie musi być to klasyczny stymulant, czy szpryca sterydowa. Wystarczy, że WADA (World Anti-Doping Agency) umieściła tą substancję na liście niedozwolonych środków chemicznych. Jest tam wiele środków, które nie mają bezpośredniego wpływu na pracę organizmu. Mógł to wziąć zupełnie nieświadomie, ale nie będę się wymądrzał, bo nie jestem profesjonalnym sportowcem, a siedzibę światowej agencji antydopingowej widziałem tylko na zdjęciu. 😀 Miejmy nadzieję, że Andrzej mówi prawdę.

 • mhekwei
  at 17:42

  Tak szczerze, to gdybym nieświadomie pomylił pigułki kilka miesięcy temu, to raczej nie przypomniałbym sobie na zawołanie tego konkretnego poranka i całej sekwencji zdarzeń, które aż do teraz pozostawały nieistotne. Do tego dochodzą wspomniane powyżej aspekty, takie jak prawdopodobieństwo pomylenia leku czy w ogóle łykanie czegokolwiek przed telefonem do kogoś z klubu, żeby ogarnął ulotkę i wszystkie możliwe zakazy.

  Jeśli dobrze dogooglałem, to ta substancja ułatwia wydalanie wody z organizmu – niby niewielka pomoc, no chyba że ktoś akurat potrzebuje się wypłukać z czegoś jeszcze innego. Poza zastosowaniem do leczenia jakichś egzotycznych schorzeń, wstrzykuje się ją też koniom, żeby nie krwawiły podczas wyścigów.

 • Galo
  at 17:50

  Świadomie czy nie, Ajax ma duży problem. Po pierwsze traci podstawowego bramkarza w trudnym sezonie.
  Po drugie zwieszenie jest na rok a Andrzej ma jeszcze 1,5 roczny kontrakt i co z tym fantem zrobić?
  Grać nie może, trenować nie może. Za rok będzie praktycznie bez formy i bez kontraktu ( a tani przy sprzedaży by nie był w tej chwili) i pytanie co z płatnościami wynagrodzenia w tym czasie?
  Teraz Ajax i Onana mają pole do popisu żeby wyjść z tego problemu „jakoś”.
  Jego kariera, może znacznie spowolnić a Ajax stracić kilkadziesiąt mln euro. Oby to ewentualne odwołanie coś jeszcze polepszyło choć piszą, że kara uwzględnia już okoliczność łagodzącą.

 • Dodaj komentarz