AJAX MISTRZEM HOLANDII!!!

Ajax sprostał zadaniu i w końcu zagrał spotkanie z gatunku tych, które oglądaliśmy w pierwszej części sezonu. Joden pokonali Heerenveen i zapewnili sobie 36 mistrzostwo Holandii! Gole na Johan Cruyff strzelali Tagliafico, Berghuis i Haller.

Pierwszy kwadrans na Johan Cruyff ArenA nie należał do najbardziej porywających. Ajax dominował, miał piłkę częściej, ale niewiele z tego wynikało i Mulder pozostał niezatrudniony. Heerenveen sporadycznie próbowało się odgryzać, ale goście głównie rozgrywali piłkę na swojej połowie, co Ajax próbował przerywać wysokim pressingiem. W 19 minucie piłka wylądowała już jednak w bramce Heerenveen. Po zagraniu Mazraouiego piłkę zgasił Taylor, zagrał do Klaassena, a ten obsłużył Tadicia. Serb podał na wbiegającego Tagliafico, a Argentyńczyk uderzeniem po ziemi pokonał Muldera. W 23 minucie po zagraniu Tadicia z powietrza uderzył z pola karnego Mazraoui, ale golkiper zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W 34 minucie Joden prowadzili już 2:0! Po naprawdę fantastycznej kombinacyjnej akcji w pole karne wpadł Timber. Defensor zagrał wzdłuż bramki, gdzie piłki nie sięgnął Haller, ale akcję zamknął uderzeniem do pustej bramki Berghuis. W 38 minucie bramkę na 3:0 zdobył z rzutu karnego Haller. Jedenastka została podyktowana po faulu na Berghuisie, który dynamicznie wszedł w pole karne Heerenveen po podaniu Tadicia.

Już po pięciu minutach drugiej połowy 100% okazję na gola miał Berghuis, który fatalnie zmarnował jednak idealne podanie Klaassena i z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki. W 56 minucie na boisku w miejsce Mazraouiego zameldował się Rensch, a miejsce Hallera zajął Brobbey. W 68 minucie Ten Hag dokonał kolejnej zmiany, a na boisku zameldował się Kudus zmieniając Klaassena. W 72 minucie opieszałość obrony Ajaksu mogli wykorzystać goście, ale na wysokości zadania stanął Stekelenburg, który bardzo dobrze odbił do boku mocne uderzenie. Odpowiedź Ajaksu była bardzo szybka. Już dwie minuty później po zagraniu Berghuisa miejsce znalazł dla siebie Kudus, ale jego strzał zatrzymał się tylko na poprzeczce bramki. W 82 minucie miejsce Tadicia zajął Daramy, a za Taylora wszedł Regeer. W 85 minucie fenomenalną piłkę w pole karne dał Rensch, a bramkarza sprawdził Daramy. Uderzenie Duńczyka udało się odbić, ale na miejscu był już Brobbey, który wbił piłkę do pustej bramki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkę do siatki wbił jeszcze Alvarez! Meksykanin bardzo dobrze nabiegł na strzał Daramiego i umieścił piłkę pod poprzeczką.

Ajax Amsterdam 5:0 SC Heerenveen

19. Tagliafico, 33. Berghuis, 38. Haller (karny), 85. Brobbey, 90. Álvarez

AFC AJAX: Stekelenburg; Mazraoui (57. Rensch), Timber, Blind, Tagliafico; Álvarez, Taylor (82. Regeer), Klaassen (68. Kudus); Berghuis, Haller (57. Brobbey), Tadić (82. Daramy).

SC HEERENVEEN: Mulder; Van Ewijk, Dresevic, Van Beek, Woudenberg; Kaib, Tahiri (81. Al Hajj), Haye (74. Madsen); Halilovic (74. De Jong), Van Hooijdonk (46. Musaba), Sarr (74. Van der Heide).