Ajax odniósł łatwe zwycięstwo w niedzielne popołudnie nad SC Cambuur. Drużyna Johna Heitingi w ciągu całego meczu nie wpadła w tarapaty i dlatego udało jej się wygrać wysoko 5:0. Steven Berghuis i Brian Brobbey strzelili po dwa gole dla drużyny z Amsterdamu, a jednego dołożył Dušan Tadić. Ze względu na spektakularne zwycięstwo regularnie można było zobaczyć uśmiechniętych piłkarzy Ajaksu.

Ajax rozpoczął mecz niepewnie. Przez pierwsze dziesięć minut spokojnie przyglądał się temu, co zrobi Cambuur, ale potem ekipa z Leeuwarden szybko została złapana za gardło.

Już w 16. minucie kapitan otworzył wynik dla drużyny z Amsterdamu. Po dobrym ataku piłka trafiła w pod nogi Klassena. Ten ładnie obsłużył Tadicia, który stanął oko w oko z Robbinem Ruiterem. Serb z łatwością strzelił bramkę. Niecałe pięć minut później Tadić był bliski zdobycia drugiego gola tego popołudnia. Uderzył się z linii pola karnego, ale jego próba była niecelna.

Krótko po okazji Tadicia, Steven Bergwijn również miał szansę na podwyższenie wyniki. Uderzył piłkę w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. Wkrótce potem Bergwijn otrzymał kolejną szansę. Owen Wijndal, który włączył się do ataku, podał piłkę po ziemi i dał Bergwijnowi doskonałą okazję do powiększenia prowadzenia, ale ten ostatni strzelił źle.

Cambuur również  miało swoją mała szansę. Jednak strzał z ostrego kąta Van der Watera został odbity. W efekcie Gerónimo Rulli miał kłopoty z obroną.

Dziesięć minut przed przerwą Berghuis wyprowadził Ajax na 2:0. Mohammed Kudus podał piłkę po pięknej akcji przy linii końcowej. Berghuis dołożył głowę i skierował piłkę do bramki.

Tuż przed przerwą Ajax dostał kolejną szansę dzięki Kennethowi Taylorowi. Cambuur starało się i również miało świetną okazję przed przerwą. Van der Water stanął twarzą w twarz z Rullim, ale napastnik Cambuur strzelił niechlujnie. Ajax schodził więc na przerwę z komfortowym prowadzeniem 2:0.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Ajax ponownie miał świetną okazję dzięki Kudusowi. Po ładnej akcji Bergwijna, Kudus uderzył, ale trafił prosto w Ruitera.

Około dziesięć minut później Berghuis strzelił swojego drugiego gola tego popołudnia. Tadić idealnie przygotował piłkę dla niego tuż za polem karnyma Berghuis pewnie strzelił – 3:0.

W 73. minucie nastąpił szczególny moment dla Jorrela Hato. Zmienił Wijndala i zadebiutował w Eredivisie w barwach Ajaksu. Krótko po tych zmianach Kudus próbował przetestować Ruitera z bardzo daleka, ale strzał nie trafił w bramkę.

W 79. minucie rezerwowy Brobbey podwyższył na 4:0. Piłka była w polu karnym Cambuur po rzucie rożnym i ostatecznie wylądowała u stóp Brobbeya. Ten Nie wahał się ani chwili i sprytnie uderzył pod poprzeczkę.

Tuż przed końcem Brobbey strzelił także drugiego gola tego popołudnia. Po doskonałym prostopadłym podaniu Berghuisa znakomicie przyjął piłkę. Następnie udało mu się wyprzedzić Ruitera i ustalić wynik na 5:0.

W rezultacie Ajax z łatwością wygrał w Cambuur, a u wielu graczy widzieliśmy szeroki uśmiech! Pierwszy prawdziwy test dla drużyny Heitingi zagramy jednak w czwartek w KNVB Becker z Twente.

SC Cambuur 0:5 Ajax Amsterdam

Dusan Tadić (16′), Steven Berghuis (36′), Steven Berghuis (64′), Brian Brobbey (79′), Brian Brobbey (90+3′)

SC CAMBUUR: Ruiter; Bergsma, Smand (Paulissen 46′), Tol; Van Wermeskerken, Van Kaam, Hoedemakers (Balk 58′), Bangura; Breij (Mahi 74′), Van der Water (Johnsen 58′), Foor (Pichel 80′)

AFC AJAX: Rulli; Rensch (Fitz-Jim 86′), Álvarez, Timber, Wijndal (Hato 73′); Taylor (Regeer 86′), Klaassen (Conceição 86′), Berghuis; Kudus, Tadić (Brobbey 73′), Bergwijn

Zostaw komentarz