Ajax i PSV badają możliwość wypożyczenia Arnauta Danjumy z Villarreal. De Telegraaf informuje o tym w środę wieczorem. Piłkarz reprezentacji Holandii ma nadzieję dokończyć sezon w innym klubie. Zdaniem dziennika rywalizacja Ajaksu i PSV o zawodnika jest „zabójcza”.

Według De Telegraaf napastnik Villarreal „w tym tygodniu dokona wyboru dotyczącego swojej sportowej przyszłości”. Oprócz Ajaksu i PSV, zainteresowanych jest także kilka klubów z angielskiej Premier League oraz klubów włoskich. Jego dawny klub, Bournemouth, jest także zainteresowany zawodnikiem.

Gazeta dodaje, że „Wynagrodzenie Danjumy, najdroższego zawodnika w historii klubu Villarreal, będzie gorącym tematem dla wielu klubów” oraz, że PSV widzi w Danjumie „idealnego następcę” Cody’ego Gakpo. Ale czy stać ich na pensję w obecnej sytuacji? Ten problem dotyczyłby w mniejszym stopniu Ajaksu. „A dzięki wypożyczeniu wcześniejszej rewelacji La Liga, oba holenderskie czołowe kluby czują się znacznie silniejsze w dążeniu do sięgnięcia po zawodnika”.

Danjuma rozegrał do tej pory 51 meczów dla Villarreal. Holender strzelił 22 gole i zanotował cztery asysty. Napastnik w całej swojej karierze rozegrał 217 meczów, w których zdobył 73 gole. Do tego dołożył 36 asyst. Napastnik był też wcześniej wysoko w notowaniach Jürgena Kloppa w Liverpoolu.

Zostaw komentarz