Kudus: Wróciłem do formy

Mohammed Kudus jest rozczarowany faktem, że sezon dobiegł już końca.

Reprezentant Ghany wrócił w ostatnich tygodniach do formy, którą prezentował na początku sezonu.

„Na koniec wszedłem w rytm i dobrą formę pierwszy raz od mojego powrotu w styczniu. Ostatecznie wygraliśmy jednak trofea jako drużyna, a to najważniejsze.” – powiedział pomocnik.

Na początku swojej przygody z Amsterdamem, Kudus grywał głównie jako 10. W ostatnich tygodniach pełnił jednak rolę kontrolującą w środku pola.

„Mam teraz więcej defensywnej odpowiedzialności, ale kiedy zaczynaliśmy sezon grałem już jako 6. Kiedy mogę grać na kilku pozycjach mogę poprawiać się w większej ilości aspektów. Moją ulubioną pozycją jest 10, ale gdziekolwiek gram, staram się cały czas rozwijać.”

Pierwszy sezon w Holandii miał być i zapewne byłby dla Ghańczyka bardziej udany, ale wszystko pokrzyżowały kontuzje.

„Po pierwsze chcę podziękować Bogu, że stanąłem ponownie na nogach i znowu czuję się dobrze. To część futbolu i z pewnością nauczyłem się wiele w tym okresie bez piłki. Jestem teraz lepszą osobą niż wcześniej.”

„Odpoczynek jest ważny, ponieważ to był długi sezon, w trakcie którego wiele się wydarzyło. Mamy też kilka meczów reprezentacji. Zagramy z Maroko i Wybrzeżem Kości Słoniowej więc ponownie zobaczę chłopaków. Fajnie będzie widzieć ich ponownie.”

Share:

Dodaj komentarz