Takich plotek będzie trzeba się spodziewać i to coraz częściej. Media ponownie zaczynają „walkę” o piłkarzy Ajaksu Amsterdam.

W Hiszpanii, takie źródła jak Mundo Deportivo i Diario Sport donoszą, że FC Barcelona zainteresowana jest dwoma graczami Joden.

W Katalonii miała zapanować istna „Ajaxmania” i Hiszpanie chętnie widzieliby w swoim składzie Frenkiego de Jonga i Matthijsa de Ligta.

Kapitan Ajaksu określany jest mianem nowego Pique i jego wartość szacuje się na około 70 milionów euro. Kolejne 60 milionów, Barca chciałaby wyłożyć na De Jonga, co łącznie daje astronomiczną sumę 130 milionów euro.

To jednak nie wszystko, bo powyższą ofertę niejako „przebijają” inne źródła w Hiszpanii. Sport donosi, że idealnym kandydatem do wzmocnienia środka pola Manchesteru City jest właśnie Frenkie. Pep Guardiola ma widzieć w piłkarzu wielkie wzmocnienie swojej drużyny, bowiem De Jong idealnie wpasowuje się w koncepcji gry City.

Txiki Begiristain kilkukrotnie miał być już widziany w Amsterdamie, gdzie rozmawiał z Markiem Overmarsem. Manchester City na koniec sezonu miałby mieć przygotowane okrągłe 80 milionów na to, aby ściągnąć Holendra do siebie.

Share:

Dodaj komentarz