Mimo rozczarowującego weekendu, Hakim Ziyech wierzy w to, że Ajax sięgnie po mistrzostwo kraju.

Weekendowe wydarzenia znacznie zmieniły myślenie o mistrzostwie kraju. Ajax stracił punkty z ADO i zamiast dogonić PSV, traci do lidera ponownie siedem oczek.

„Musimy dalej wierzyć w nasze szanse.” – powiedział Marokańczyk.

„Jedyną rzeczą, którą możemy teraz robić to wygrywać nasze mecze. Nie przegrywamy, nie tracimy bramek, ale czasami dalej szukamy odpowiedniej drogi, chociażby w stylu nakładania pressingu. W dalszym ciągu są fazy meczu, w których mamy z tym problem. Tworzymy wiele okazji, tak jak chociażby w meczu z ADO, ale potrzeba więcej skuteczności. Lepsza dyspozycja w polu karnym to punkt do poprawy.”

Coraz mniej fanów ma już nadzieje na to, że ten rok może skończyć się czymkolwiek dobrym. W Amsterdamie jest to szalony okres z trzecim trenerem, dramatem wokół Abdelhaka Nouriego czy eliminacją z europejskich pucharów.

„W tym sezonie wydarzyło się tak wiele. Na ten moment nie można kogoś winić za to, że jest tym wszystkim rozproszony. Każdy zawodnik radzi sobie inaczej z takim dramatem. Ja staram się pozostać spokojny. Wszyscy powtarzamy sobie, że musimy wierzyć, musimy wzajemnie utrzymywać się w dobrej dyspozycji. Walka o tytuł zostanie rozstrzygnięta dopiero wtedy, kiedy drużyna stanie na boisku z paterą w ręku.”

Share:

Dodaj komentarz