Hakim Ziyech wyjawił, że nie ma pretensji o to, że nie opuścił Ajaksu w letnim oknie transferowym.

Marokańczyk sam miał „dość wygórowane oczekiwania”, a jedynym klubem, którym był zainteresowany była AS Roma.

„Z całym szacunkiem dla tych klubów, ale nie są to drużyny, dla których mógłbym oddać moją pozycję w Ajaksie.” – powiedział Hakim odnosząc się do Bordeaux, Leicester i Sevilli.

„Dla mnie od początku liczył się tylko aspekt sportowy. Nie czekałem na transfer dla samego transferu. Nie widziałem żadnego konkretnego rozwoju sportowego. Tylko w Romie, ale tak się nie stało. Oni złożyli ofertę, Ajax odpowiedział, ale do porozumienia nie doszło. Nie obwiniam Ajaksu o nic.”

Ziyech liczy teraz na to, że osiągnie z Joden sukcesy, bowiem do tej pory nie udało mu się nic wygrać. Pomocnik widzi jednak, że Ajax jest znacznie lepszy niż był i cele te są możliwe do osiągnięcia.

„Wielką różnicą jest to, że wymagamy od siebie więcej. Może brzmieć to jak frazes, ale tak jest. Mamy więcej doświadczenia, lepszy miks i więcej jakości w grupie. Poziom się podniósł. Wszyscy walczą za siebie, nikt się nie poddaje i gramy znacznie lepiej w piłkę. Naprawdę cieszę się naszą grą.”

„Chcemy wygrać tytuł, KNVB Beker i zostać w Lidze Mistrzów. Trzy cele, które chcemy osiągnąć i będziemy nad tym pracować. Poprzeczka nie może być postawiona dla mnie zbyt wysoko.”

Share:

Dodaj komentarz