Tradycyjnie jak co roku, Ajax ogłosił oficjalnie laureatów nagrody dla najlepszego zawodnika i talentu minionego sezonu.

Sezon zakończył się przedwcześnie, w związku z czym nagród nie można było wręczyć na stadionie na ostatnim domowym meczu. Statuetki piłkarze otrzymali więc na boisku treningowym.

Hakim Ziyech został Piłkarzem Sezonu po raz trzeci z rzędu. Dokonał tego jako pierwszy piłkarz w historii tej nagrody, która została zapoczątkowana w 1993 roku.

„Za nami kolejny wyjątkowy sezon. Najważniejszy moment? Na pewno chciałbym wyróżnić wyjazdowy mecz z Lille i chwilę, w której wbiegł na boisko mały chłopak. Specjalnie dla mnie. To było miłe. Poczułem, że to potwierdzenie tego, że moja kariera podąża w dobrym kierunku” – powiedział Marokańczyk.

Talentem Sezonu wybrany został Sergiño Dest, który jeszcze rok temu występował w zespołach U19 i Jong.

„Przebiłeś się do składu niczym kometa. Szybko osiągnąłeś dobry poziom i występowałeś z nami w Lidze Mistrzów. Pokazałeś swój potencjał i zasłużyłeś na tę nagrodę” – powiedział Erik ten Hag, wręczając statuetkę reprezentantowi USA.

„Kompletnie się tego nie spodziewałem. Trenowałem jak zwykle i dostałem wiadomość, że mam się stawić na wywiad, choć nie wiedziałem, że może o to chodzić. Jestem więc zaskoczony, ale bardzo szczęśliwy. To dowód, że dobrze sobie radzę i motywacja do dalszego rozwoju” – stwierdził Dest.

Laureaci nagród w minionych 10 latach prezentują się następująco:

Piłkarz Sezonu (w nawiasie Talent Sezonu):

2020: Hakim Ziyech (Sergiño Dest)

2019: Hakim Ziyech (Noussair Mazraoui)

2018: Hakim Ziyech (Matthijs de Ligt)

2017: Davinson Sánchez (Kasper Dolberg)

2016: Jasper Cillessen (Riechedly Bazoer)

2015: Jasper Cillessen (Anwar El Ghazi)

2014: Lasse Schöne (Davy Klaassen)

2013: Daley Blind (Viktor Fischer)

2012: Jan Vertonghen (Ricardo van Rhijn)

2011: Maarten Stekelenburg (Christian Eriksen)

Share:

Dodaj komentarz