Zakażenia w Ajaksie, ogromne osłabienia!

Koronawirus nie odpuszcza i nie omija również Ajaksu Amsterdam! Wśród graczy pierwszej i drugiej drużyny potwierdzono aż 11 pozytywnych wyników testów.

Kilka minut temu De Telegraaf przedstawił bardzo niepokojące informacje, które poniekąd oficjalnie potwierdził już sam klub. Ajax zaprezentował w krótkim komunikacie selekcję, która udała się dziś do Danii na mecz Ligi Mistrzów z FC Midtjylland. W samolocie znalazło się zaledwie 17 zawodników i tylko Kjell Scherpen w roli bramkarza.

Nieobecni? Andre Onana, Maarten Stekelenburg, Dusan Tadić, Davy Klaassen, Zakaria Labyad i Ryan Gravenberch. Można więc domyślać się, że to właśnie ci zawodnicy otrzymali pozytywne wyniki testu na koronawirusa i nie mogli polecieć do Danii. Media informują, że dziś w pośpiechu zrobiono kolejne testy i klub ma nadzieję, że jeśli dadzą one negatywne wyniki to poszczególni piłkarze będą mogli dołączyć do Ajaksu we wtorek.

Aktualna kadra Ajaksu na mecz z FC Midtjylland:

Scherpen
Schuurs
Mazraoui
Blind
Martínez
Tagliafico
Klaiber
Timber
Álvarez
Ekkelenkamp
Neres
Antony
Promes
Traoré
Huntelaar
Brobbey
Jensen

Share:

7 Responses to the post:

 • tomek0906
  at 16:37

  Za każdym razem jak idzie nam pod górkę, to myślę sobie, że nie może być już gorzej…. Ale jednak. Swoją drogą kuriozum grać taki mecz, gdzie z dnia na dzień wypada Ci tylu zawodników, choć znając uefa to o przełożeniu nie ma mowy.

  • afca
   at 19:02

   Też tak myślę, że nie jest najgorzej. Siła ataku w miarę jest, obrona bez większych zmian. Najbardziej obawy mam o środek pola, bo nie ma Klassena, Grave, no i oczywiście Kudusa. Ekke się słabo zaprezentował w ostatnim meczu, więc też ryzykowanie go wystawiać.

 • Dodaj komentarz