Z Anderlechtem na plus

Ajax pokonał Anderlecht w towarzyskim spotkaniu w okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Piłkarze Ajaksu w 4 minucie mogli i powinni objąć prowadzenie, ale doskonałą sytuację zmarnował Labyad. Marokańczyk dostał doskonałą górną piłkę od Hallera, ale złym przyjęciem w polu karnym wyrzucił się do boku i jego próba pokonania bramkarza niestety była bardzo nieudana. W 8 minucie piłka wylądowała już w bramce gospodarzy. Labyad rzucił piłkę, której Haller nie sięgnął w polu karnym. Akcje zamykał jednak Tadić, który doskonale, „na raz” ograł defensora i dorzucił piłkę idealnie na głowę Hallera, który nie mógł nie zdobyć gola. Dwie minuty później 26-latek mógł pokusić się o gola numer dwa. Tadić i Baas rozegrali bardzo dobrą akcję, młody defensor zagrał wzdłuż bramki, ale Haller nie zdołał wykończyć akcji uderzeniem po krótkim słupku. W 21 minucie wydawało się, że Amsterdamczycy podwyższą na 2:0. Haller zgrał piłkę głową na Kudusa, który przyjął piłkę i potężnie huknął w poprzeczkę bramki. Ajax dominował i nie dawał Belgom wiele okazji na zdobycie gola. Obrona Ajaksu mimo, że mocno eksperymentalna dawała sobie radę z sporadycznymi atakami Anderlechtu. W drugim fragmencie pierwszej połowy Ajax miał jednak problemy z tworzeniem sobie kolejnych sytuacji pod bramką rywali. Pod koniec pierwszej połowy po błędzie obrony wydawało się, że Joden mogą jeszcze raz zagrozić bramce gospodarzy, ale dośrodkowanie Baasa nie znalazło Hallera.

Na drugą część meczu Ten Hag zdecydował się posłać tych samych graczy, którzy rozpoczęli mecz. Chwilę po rozpoczęciu fatalny błąd w defensywie popełnił Schuurs, który dał się przepchnąć rywalowi przy linii końcowej boiska. Szczęśliwie dla młodego obrońcy piłka opuściła jednak boisko, co arbiter wskazał z lekkim opóźnieniem. Po chwili Anderlecht miał swoją kolejną szansę. Napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam z Pasveerem, ale dość nieudolnie próbował podcinać piłkę nad golkiperem Ajaksu, co w ogóle mu nie wyszło. Pierwszą dobrą akcję Joden zagrali w 52 minucie, kiedy dwoma szybkimi podaniami udało się wyprowadzić Hallera na pozycję. 26-latek próbował zgrywać wzdłuż bramki na Tadicia, ale piłkę przecięli obrońcy. W 55 minucie wszystko zadziałało już jednak jak należy! Tadić zagrał na długi słupek do Labyada, który zgrał piłkę wzdłuż bramki, a ta przepuszczona przez Kudusa trafiła na nogę Hallera, który umieścił ją w bramce. W drugim fragmencie połowy na boisku pojawili się Martha oraz Fitz-Jim. Wcześniej miejsce Labyad zajął jeszcze Ekkelenkamp. W 78 minucie na placu gry zameldował się Regeer zmieniając Mazraouiego. Kilka minut później Ten Hag dał szansę Rasmussenowi, który zmienił Hallera.

RSC Anderlecht 0:2 Ajax Amsterdam

7. Haller, 55. Haller

Ajax: Pasveer; Mazraoui (79. Regeer), Schuurs, Magallán, Baas; Jensen (70. Fitz-Jim), Kudus (70. Martha), Taylor; Labyad (60. Ekkelenkamp), Haller (82. Rasmussen), Tadić.