Czy to definitywny koniec Amina Younesa w Ajaksie? Voetbal International informuje, że zawodnik otwarty jest na opuszczenie Amsterdamu już w styczniu. Zainteresowany transferem Niemca jest choćby Real Betis.

Skrzydłowy nie otrzymał jeszcze żadnych propozycji z hiszpańskiego klubu, jednak chętnie zmieni pracodawcę w najbliższym oknie transferowym. Zdaniem Voetbal International, Ajax zaproponował skrzydłowemu nową umowę, jednak nie osiągnięto porozumienia. Aktualny kontrakt Younesa obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Younes przybył do Ajaksu z Borussii Moenchengladbach w 2015 roku za ponad 2 miliony euro. Pod wodzą De Boera, Bosza i Keizera skrzydłowy regularnie stanowił element pierwszego składu. W ubiegłym roku imponował swoimi występami szczególnie w Lidze Europy, co sprawiło, że jego osobą zaczęły interesować się inne kluby. Otrzymał on również powołanie do reprezentacji Niemiec.

W ostatnich tygodniach Younes zmaga się z kontuzją kolana. W tym samym czasie coraz lepiej spisuje się Justin Kluivert, który w tym momencie zasługuje na pierwszą jedenastkę. Ajax zakupił ponadto nowego skrzydłowego na kolejny sezon, Bande. Nie wiadomo jednak, czy Amsterdamczycy zdecydują się na zakup innego skrzydłowego w przypadku odejścia Younesa już w styczniu.

Share:

Dodaj komentarz