Amin Younes nie wróci do kadry pierwszej drużyny Ajaksu. Dziś podjęto decyzję, że skrzydłowy będzie trenował w Jong Ajax do końca sezonu.

Niemiec w spotkaniu z Heerenveen zignorował polecenie Erika ten Haga i odmówił wejścia na boisko. Początkowo otrzymał karę dwóch tygodni treningów w rezerwach, jednak słusznie wszyscy doszli do wniosku, że powrót tego zawodnika nie ma większego sensu.

„Mamy jeszcze 6 spotkań do rozegrania, a ja chcę mieć do dyspozycji piłkarzy zmotywowanych do gry w stu procentach. Wiele wydarzyło się wokół osoby Amina, co oczywiście odegrało znaczną rolę. Teraz jednak on nie daje nam odczucia, że jest całkowicie skoncentrowany na grze dla Ajaksu. Wraz z Markiem Overmarsem poinformowaliśmy go dzisiaj, że do końca sezonu trenować będzie w Jong” – powiedział Erik ten Hag.

Amin Younes ma więc już za sobą ostatni występ dla Ajaksu. Co więcej – nie może on również zagrać w spotkaniu ligowym w Jong Ajax. Niemiec ma już ponad 10 występów w pierwszej drużynie, co oznacza brak uprawnienia do gry w rezerwach. Ostatnie tygodnie tego sezonu spędzi wyłącznie na treningach.

Share:

Dodaj komentarz