To był całkiem dobry weekend w wykonaniu młodych graczy Ajaksu. Nie obyło się jednak bez małej wpadki, której autorem byli bohaterowie zeszłego tygodnia.

Ajax U21

Piłkarze Jong Ajax podejmowali w hicie kolejki drużynę NEC Nijmegen o czym już dokładnie informowaliśmy. Na skutek absurdalnych błędów, KNVB zadecydowało o tym, że spotkanie będzie musiało zostać powtórzone. Termin póki co nie jest znany.

 

Ajax U19

Nie zwalnia tempa drużyna U19 pod wodzą Heitingi. Młodzi Amsterdamczycy tydzień temu zaaplikowali siedem goli ADO Den Haag, a tym razem tyle samo goli wbili ekipie NEC/FC Oss U19. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Brian Brobbey, który dwa razy pokonał bramkarza rywali. Poza nim do siatki trafiali jeszcze Ekkelenkamp, Van Gelderen, Ylätupa, Botman i Kaars. Ponownie z świetnej strony zaprezentował się 15-letni Ryan Gravenberch, który pomógł kolegom w zdobyciu trzech goli.

Ajax U19: 7:0 NEC/FC Oss U19

Ajax: El Maach; J. Timber, Van Gelderen, Botman, Kemper; Gravenberch, Ter Heide, Ekkelenkamp; Jensen, Brobbey, Ylätupa.

 

Ajax U17

Drużyna U17 tydzień temu wygrała prestiżowy turniej ABN Amro Future Cup i chyba lekko się rozluźniła. Oczywiście warto podkreślić brak takich graczy jak Brobbey, Unuvar czy Gravenberch, ale mimo tego gracze Joden powinni spisać się nieco lepiej. Ostatecznie mecze ze Spartą Rotterdam zakończył się rozczarowującą porażką 3:1. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył Enric Llansana.

Sparta Rotterdam U17 3:1 Ajax Amsterdam U17

Ajax: Reiziger; Hoever, Llansana, Musampa, Douglas; Unuvar, Q. Timber, Taylor; Sint, Hansen, Zamani

 

Ajax U16

Upodobali sobie drużyny ADO młodzi Amsterdamczycy. Tydzień temu ekipa z Hagi otrzymała siedem goli na szczeblu U19, a w ten weekend w Amsterdamie poległa drużyna U16. Najjaśniejszą postacią Joden był Dillon Hoogewerf, który ustrzelił trzy bramki i dołożył jedną asystę. Ajax do przerwy prowadził już 6:0, a w drugiej części meczu dołożył jeszcze dwa gole tracąc przy tym jednego.

Ajax U16: 8:1 ADO Den Haag U16

 

Ajax U15

Powyższego stwierdzenia o upodobaniu sobie ADO nie mogą użyć gracze U15. Drużyna z Hagi okazała się zbyt silna i zdołała wygrać w Amsterdamie 2:1. Jedynego gola dla Joden zdobył Youri Regeer, dla którego było to już trafienie numer czternaście w tym sezonie.

Ajax U15: 1:2 ADO Den Haag U15

Share:

Dodaj komentarz