Tego mogliśmy się spodziewać. Znacząco rośnie zainteresowanie transferem Frenkiego de Jonga z Ajaksu. Pomocnik wciąż nie podpisał nowego kontraktu i ten fakt mogą wykorzystać wielkie kluby.

Voetbal International informuje dziś o poważnym zainteresowaniu ze strony takich klubów jak Manchester City, Chelsea, Bayern, HSV i RB Lipsk. Frenkie de Jong spędza już swój trzeci sezon w Amsterdamie po przenosinach z Willem II Tilburg. Swoimi dobrymi występami w barwach Ajaksu i Jong Oranje zwrócił na siebie uwagę większych klubów. W ostatnich dniach informowaliśmy ponadto, że zawodnik otrzymał ofertę nowego kontraktu, jednak nie jest jeszcze do końca przekonany, tłumacząc, że wciąż nie otrzymuje odpowiednio wielu szans w Ajaksie.

W ostatnim ligowym spotkaniu z Rodą Kerkrade De Jong zagrał w drugiej połowie i zaliczył aż trzy asysty. Jego aktualna umowa wygasa w połowie 2019 roku, natomiast propozycja Ajaksu przewiduje przedłużenie współpracy do roku 2022. Piłkarz nie ukrywa, że interesuje go głównie regularna gra. Jeżeli nie otrzyma tego w Amsterdamie wówczas jego odejście będzie można traktować bardzo poważnie.

Share:

Dodaj komentarz