• Pozostałe
  • 0
  • 293 wyświetleń

W szóstej kolejce Eredivisie Ajax nie miał problemów i pewnie pokonał drużynę VVV Venlo.

Pierwszy strzał Ajax oddał już w 3 minucie meczu, ale uderzenie Antonego trafiło tylko w głowę jednego z obrońców VVV. W 7 minucie Joden mogli pokusić się o gola numer jeden. Świetną akcję przeprowadził Blind, zagrał ją w pole karne do Tadicia, który wystawił piłkę Traore, ale napastnik z Burkina Faso skiksował i w zasadzie nie trafił w futbolówkę. W 11 minucie Joden szybko wykonali rzut wolnu na środku boiska, a piłka po chwili wylądowała już w polu karnym, gdzie dobrze zastawiał się Ekkelenkamp. Ostatecznie Jurgen został zablokowany i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Minutę później było już jednak 0:1! Antony zagrał dobrą akcję z Klaiberem, po czym dośrodkował w pole karne. Tagliafico zgrał piłkę głową do Traore, a ten uderzył w kierunku bramki głową. Strzał był zdecydowanie za lekki, ale czujnie pod bramką zachował się Ekkelenkamp, który z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki Venlo. Po kwadransie gry z dystansu formę bramkarza sprawdził Blind, ale golkiper sparował ją na rzut rożny. Pierwsze minuty Ajaksu na De Koel naprawdę mogły się jednak podobać. Dwie minuty później słowa te znalazły potwierdzenie w drugiej bramce! Antony zacentrował bodajże trzecią bardzo dobrą piłkę w pole karne, a tam znalazł się doskonal Traore, który wyskoczył nad obrońcę i głową z bliskiej odległości zaskoczył bramkarza.

W 21 minucie doskonałą piłkę za obronę rzucił Tadić, ale bramkarz zachował się niezwykle czujnie i wyszedł kilkadziesiąt metrów przed bramkę uprzedzając Traore. Po chwili napastnik miał kolejną świetną sytuację w tym meczu, ale drugi raz skiksował i nieczysto trafił w piłkę wystawioną mu przez Tadicia na 11 metr. Po półgodzinie bardzo dużo miejsca na prawej stronie miał Klaiber, ale uderzył bardzo źle i wysoko nad bramką. W 31 minucie było już jednak 0:3! Ajax rozklepał obronę gospodarzy jak na treningu. Tadić zagrał przytrzymał piłkę mimo asysty dwóch obrońców zagrał w uliczkę do Tagliafico, który wystawił piłkę Traore. 19-latek wbił piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości. W 39 minucie Antony zszedł z prawej strony do środka, ale uderzył źle i piłka minęła bramkę gospodarzy. W te j sytuacji bardzo dobrze obiegał Klaassen i Brazylijczyk zachował się nieco samolubnie. Dwie minuty później Amsterdamczycy zagrali niezłą akcję, Ekkelenkamp wystawił piłkę do aktywnego Antonego, ale skrzydłowy uderzył zbyt słabo i w środek bramki, czym nie mógł zaskoczyć bramkarza. W 45 minucie na 0:4 podwyższył Dusan Tadić! Serb zabawił się obroną Venlo, którą wziął na plecy w szesnastce, odwrócił się i lekkim uderzeniem pokonał bramkarza Venlo.

Od początku drugiej połowy na murawie pojawili się Lisandro Martinez i Quincy Promes. Ten Hag postanowił zmienić Dusana Tadicia i Nico Tagliafico. Już w pierwszej akcji po przerwie skiksował Onana, który źle trafił w piłkę zagraną mu przez Schuursa i doprowadził do niebezpiecznej sytuacji, którą później uratował. W 50 minucie bardzo brutalnie zaatakowany został Antony, w którego bez pardonu wszedł kapitan Venlo Kum. Po sprawdzeniu sytuacji na VARze, arbiter usunął piłkarza gospodarzy z boiska. Rzut wolny na gola chciał zamienić Blind, ale defensor uderzył wysoko nad bramką mimo dogodnej sytuacji i piłki ustawionej na dwudziestym metrze. Minutę później Joden dorzucili jednak gola numer 5! Antony znowu nie uderzył najlepiej, ale tym razem swoim uderzeniem dał popełnić bramkarzowi błąd, a do odbitej piłki dopadł Traore, który wbił ją do siatki. Nie minęła minuta, a było już 0:6! Traore zabrał piłkę rywalowi, który popełnił fatalny błąd. 19-latek wyszedł sam na sam z bramkarzem, odegrał piłkę do Antonego, a Brazylijczyk wpakował piłkę do niemal pustej już bramki. Grający w przewadze piłkarze Ajaksu nie mieli zamiaru się zatrzymywać i w 57 minucie było 0:7! Gravenberch dośrodkował w pole karne, a z za rywali wyskoczył Ekkelenkamp kierując piłkę do siatki głową. Dwie minuty później swojego gola dołożył również Blind! Kapitan zagrał w pole karne do Traore, który doskonale się zastawił i dziubnął jeszcze piłkę na wbiegającego Blinda. Holender uderzył mocno przy słupku i zaskoczył bramkarza po raz kolejny.

W 63 minucie było bardzo blisko gola numer 9! Joden zagrali koronkową akcję, Traore zgrał wzdłuż bramki do Ekkelenkampa, ale ten nie trafił czystko w piłkę i Van Crooij wyciągnął się doskonale odbił piłkę. Bramkarz tyle szczęścia nie miał już w 65 minucie, kiedy Antony dorzucił piłkę w pole karne, a z za obrońców wyskoczył Traore pakując piłkę do siatki z najbliższej możliwej odległości. W 69 minucie na murawie zameldowali się Labyad, Huntelaar i Alvarez, a boisko opuścili Antony, Blind i Gravenberch. Sekundy później bardzo mocno z dystansu uderzył Schuurs, ale Van Crooij odbił piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł jeszcze Ekkelenkamp, ale jego zagrania wzdłuż bramki nie przeciął żaden z kolegów. W 73 minucie w polu karnym bezsensownie podcięty został Klaiber. Do jedenastki podszedł Huntelaar i pewnie pokonał bramkarza uderzeniem po ziemi. Hunter dwie minuty później dołożył również bramkę numer dwa! 37-latek wepchnął piłkę z najbliższej odległości, po tym jak świetnie w polu karnym zachował się Ekkelenkamp. W 78 minucie Ajax wyrównał swój strzelecki rekord sprzed kilkudziesięciu lat. Gola na 0:12 zdobył Martinez, który dobrze przymierzył przy słupku sprzed pola karnego. W 87 minucie gola numer 5 w tym meczu strzelił Traore! Napastnik z Burkina Faso świetnie wyprzedził obrońców i wszedł agresywnie na dograną przez Labyada piłkę.

VVV Venlo 0:13 Ajax Amsterdam

13. Ekkelenkamp, 17. Traoré, 32. Traoré, 44. Tadić, 54. Traoré, 55. Antony, 57. Ekkelenkamp, 59. Blind, 65. Traoré, 74. Huntelaar (karny), 76. Huntelaar, 78. Martínez, 87. Traoré

VENLO: Van Crooij; Pachonik, Swinkels, Kum, Schmitz; Machach (46. Roemer), Post (46. Janssen), Linthorst (69. Van Dijck); Van Crooij, Giakoumakis (79. Essanoussi), Hunte (62. Gelmi).

AJAX: Onana; Klaiber, Schuurs, Blind (70. Álvarez), Tagliafico (46. Martínez); Klaassen, Gravenberch (70. Huntelaar), Ekkelenkamp; Antony (70. Labyad), Traoré, Tadić (46. Promes).