Po doskonałym środowym wieczorze w wykonaniu Ziyecha, wrócił temat jego przyszłości i możliwego odejścia z Ajaksu.

Dziennikarz VI słynący z zainteresowania Ajaksem i rzetelnych informacji na temat Joden jest zdania, że Ziyech na pewno odejdzie jeszcze tego lata. Jansen uważa, że należy sobie zadać pytanie „nie czy Ziyech odejdzie z klubu, ale kiedy się to stanie”.

Marokańczyk rozegrał w środowy wieczór fantastyczne spotkanie w Lidze Mistrzów, co na pewno sprawi, że ponownie wzrok ku niemu skieruje wiele europejskich klubów.

W trwającym obecnie okienku wiele mówiło się o AS Romie, która szaleje na rynku transferowym, a Hakim miał już być nawet dogadany w sprawie kontraktu. Obecnie Rzymianie poszukują kolejnych wzmocnień, po tym jak nie wyszedł im transfer Brazylijczyka Malcoma. Roma poszukuje skrzydłowego, a na takiej pozycji zagrał w środę Ziyech. Niewykluczone, że Rzymianie ponownie zapytają o Hakima. Ajax ma jednak w ręku „kartę przetargową”. Roma chciała zapłacić za wspomnianego Malcoma 42 miliony euro i chyba nie ma powodu do tego, aby Ajax oczekiwał za swojego zawodnika mniej.

Jak znowu słusznie zauważa AD, czas działa na korzyść Amsterdamczyków. Okienko transferowe w Anglii zamyka się za dwa tygodnie, co oznacza, że jeśli Ziyech zostanie w klubie na kwalifikacje do Ligi Mistrzów, na transfer do Premier League nie będzie już szans. Wówczas pomocnik miałby okazję, żeby przejść tylko do Hiszpanii czy Francji. O zainteresowaniu klubów z La Liga jeszcze nie słyszeliśmy, a w Ligue 1 na Ziyecha spoglądał Lyon. Nie tak dawno zapowiedziano jednak, że z klubem nie pożegna się Fekir, co oznacza, że Olympique nie jest zainteresowane transferem jego następcy.

Mimo, że wcześniej wydawało się to niemożliwe, istnieją spore szanse, że Ziyech dalej będzie piłkarzem Ajaksu w nadchodzącym sezonie. W dalszym ciągu jednak bliżej mu do odejścia niż pozostania i warto o tym pamiętać.

 

Share:

Dodaj komentarz