Mike Verweij jest przekonany w 100% o tym, że Frenkie de Jong opuści latem Ajax Amsterdam na rzecz PSG.

Niedługo po północy, De Telegraaf podał szokujące informacje: Frenkie de Jong wybrał PSG i za 75 milionów euro, przeniesie się do mistrza Francji w lecie 2019.

Szybko pojawiły się wątpliwości na ten temat i niektórzy zaczęli sugerować, że to zwykła gra, która ma na celu podbicie kwoty za piłkarza i zmuszenie Manchesteru City i Barcelony do wejścia do gry.

Zdaniem Verweija, to jednak żadna gra i wszystko jest już niemalże dogadane. Sprawa jest na tyle poważna, iż potwierdzenie może wypłynąć w każdym momencie.

„To typowa historia. Jak długo nie wszystko jest na papierze, ludzie będą milczeć. Zostało kilka detali do dogadania, więc teoretycznie coś może pójść nie tak. Frenkie chce jednak przejść do PSG, Ajax chce 75 milionów, a PSG jest skłonne tyle zapłacić.”

Dużą rolę w transferze De Jonga ma odgrywać gwiazdor klubu Kylian Mbappe, który ostatnio bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat umiejętności Frenkiego. Francuz przekonywał działaczy do tego, aby ściągnęli pomocnika do Paryża.

Zdaniem Verweija, z klubem wkrótce pożegna się również Matthijs de Ligt, co właściwie nie jest żadną niespodzianką. Dziennikarz jest jednocześnie przekonany, że do Amsterdamu trafi w lecie wielu dobrych zawodników, czego świadkami byliśmy już w poprzednim oknie transferowym.”

Share:

Dodaj komentarz