Venlo vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z VVV Venlo.

 VVV Venlo 0:13 AFC Ajax 

OCENY:

Andre Onana 7/10

Trudny do oceny, bo był praktycznie bezrobotny. Po meczu z Liverpoolem został oceniony jednak dość niesprawiedliwie, także po tym meczu na więcej liczyć nie może. Ocena startowa.

Sean Klaiber 8/10

Naprawdę bardzo w tym meczu zaskoczył. Rywal był naturalnie słaby i nie sprawiał naszej obronie żadnych problemów, ale Sean był pewny w swoich interwencjach i robił wszystko, co do niego należało. Do tego dołożył również asystę i wywalczył rzut karny. Nie bez udziału również przy innych gola. Dobra współpraca z Antonym to kolejny plus.

Daley Blind 8/10

Dalej Blind w czystej postaci. Doskonałe spotkanie doświadczonego Holendra. Mnóstwo skutecznych i efektownych wejść z piłką na połowę VVV. Duża dokładność w zagraniach i bardzo fajna bramka. Lider Ajaksu w tym spotkaniu.

Perr Schuurs 7/10

Podniósł się po tym słabym meczu z Liverpoolem, mimo tego, że nie miał wiele do roboty. Kilka razy nieźle wprowadzał piłkę, zabezpieczał tyły i szukał bramki dobrymi uderzeniami z dystansu. Dobre spotkanie, ale takich wymagamy również w trudniejszych spotkaniach.

Nico Tagliafico 7/10

O ile można mówić o słabych elementach w tym spotkaniu, do takich należał Nico. Kiedy już musiał wszedł w swoim stylu i zaliczył asystę, ale ogólnie nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu i większość akcji przechodziła jednak prawą stroną, gdzie aktywniejszy był Klaiber.

Davy Klaassen 7/10

Dowodził linią pomocy w swoim stylu i wyglądało to naprawdę dobrze. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagi na klasę rywala i fakt, że mieliśmy w tym meczu bardzo dużo miejsca i Venlo nie chciało nas niepokoić atakami czy pressingiem. Po prostu niezłe spotkanie.

Ryan Gravenberch 7/10

Jeśli porównać go do Klaassena, zagrał nieco lepszy mecz. Miał jednak więcej zadań ofensywnych, co nie może dziwić. Próbował ciekawych zagrań i nie bał się wejść w drybling, czy akcję „z klepki” z kolegami.

Jurgen Ekkelenkamp 7/10

Dobre spotkanie Jurgena, który pokazał, że można na niego liczyć i być może ma w Amsterdamie jakąś przyszłość. Był pod grą, a przede wszystkim szukała go piłka, co pozwoliło na zdobycie dwóch bramek. W takiej formie i dyspozycji z pewnością może być dla Ajaksu jeszcze ciekawą alternatywą w przypadku tego typu spotkań.

Dusan Tadić  8/10

Drugi mecz z rzędu, gdzie Tadić jest dla Ajaksu super istotną postacią, podobną do tej z sezonu 18/19. Robił z obrońcami co chciał, bawił się z nimi w polu karnym i odpowiadał za duża część naszych ofensywnych poczynań. Bardzo, bardzo dobre spotkanie.

Lassina Traore 10/10

Nie może być inaczej jeśli zawodnik zdobywa pięć bramek i dokłada do tego jeszcze trzy asysty. Trudno określić jednak, czy można na niego liczyć w poważniejszych spotkaniach. Niewątpliwie jednak zasługuje na to, aby otrzymać szansę w ważniejszym meczu, gdzie rywal nie będzie zostawiał tyle miejsca i gdzie obrońców nie będzie się przestawiało z taką łatwością.

Antony 9/10

Kolejne bardzo dobre spotkanie Brazylijczyka w barwach Ajaksu. Szukał gry, pokazał kolejny repertuar niesamowitych zagrań. Swoje strzelił, dołożył jeszcze asysty i ciągle był pod grą. Musi nieco poprawić wykończenie, bo w kilku sytuacjach uderzał źle czy też w środek bramki – obyśmy jednak mieli tylko takie problemy.


REZERWOWI

Quincy Promes 6/10

Jak na takiego rywala i tego typu mecz, to ponownie był słaby występ Promesa. Nie ma w zasadzie co tutaj dodać. Chciał, starał się, strzelał, ale ponownie się nie udało.

Lisandro Martinez 7/10

Dobra zmiana. Bardzo aktywny, szukający wejść w pole karne. Bardzo ładna bramka również na duży plus. Drugi mecz z rzędu na naprawdę wysokim, fajnym poziomie.

Zakaria Labyad 7/10

Zaliczył asystę i widać, że bardzo chciał. Starał się i w takiej formie z ławki jak najbardziej mógłby stanowić dla Ajaksu ciekawe „wzmocnienie” na tego typu rywali.

Edson Alvarez 6/10

Blisko bramki po zamieszaniu przy rzucie rożnym, ale poza tym raczej anonimowy występ jak na takie spotkanie. Nic porywającego Meksykanin nie pokazał, ale też trudno się do czegoś przyczepić.

Klaas-Jan Huntelaar 8/10

To właśnie element, który u Huntera tak bardzo wszyscy cenimy – chęci i pasja. 37-latek wszedł przy rozstrzygniętym już meczu, strzelił bramkę, a następnie zabrał piłkę i chciał grać dalej, szukając kolejnych trafień. Wielkie brawa za postawę.

Share:

Dodaj komentarz