KNVB oficjalnie poinformował dziś, że od następnego sezonu we wszystkich spotkaniach Eredivisie sędziowie będą mogli korzystać z systemu Video Assistant Referee (VAR). Powtórki wideo dla sędziów wkraczają do Holandii.

„To wyjątkowy moment dla futbolu holenderskiego. Pracowaliśmy nad tym od dłuższego czasu. Udowodniliśmy, że jesteśmy w Holandii prekursorami jeśli chodzi o korzystanie przez sędziów z tego systemu. Prace przygotowawcze pod wodzą Gijsa de Jonga, Mike’a van der Roesta i innych doprowadziły do tego, że jesteśmy liderami rozwoju na arenie międzynarodowej. Za zgodą wszystkich klubów możemy kontynuować używanie i rozwijanie VAR w naszym kraju. Prezentujemy to jako kolejne udoskonalenie w procesie postępu technologicznego” – powiedział Eric Gudde, dyrektor generalny KNVB.

Wprowadzenie VAR następuje po procesie testów, które miały miejsce w ostatnich miesiącach w KNVB Beker oraz w spotkaniu o Johan Cruijff Schaal. W najbliższych tygodniach zostaną przeprowadzone szkolenia sędziów i ułatwienie używania tej technologii. W sezonie 2018/19 w Holandii VAR będzie dostępny w 324 spotkaniach.

Na powyższą liczbę składają się wszystkie mecze Eredivisie, pojedynki KNVB Beker od ćwierćfinałów, baraże o puchary od półfinałów, baraże o utrzymanie/awans (finały) oraz mecz o Johan Cruijff Schaal.

Share:

Dodaj komentarz