Mimo bardzo nieudanego sezonu, w Ajaksie nie dojdzie do większych rewolucji. Posady nie straci żadna z decycujących postaci.

Menadżerem na kolejny sezon pozostanie Erik ten Hag, a Edwin van der Sar dalej będzie pełnił funkcję dyrektora. Co jednak ciekawe, Van der Sar jest już kolejną osobą zapowiadającą brak rewolucji w składzie.

„Erik zostaje trenerem, tak jak ja dyrektorem. To z całą pewnością bolesne. Dobrzy zawodnicy nie zawsze są zwycięską drużyną.” – powiedział Edwin.

„Do tej pory faktycznie nie widzieliśmy na boisku wystarczająco dużo postępu. Przyszłość trenera nie zależała jednak od tego czy zdobędzie mistrzostwo czy nie. Chcemy progresu i wspólnej pracy nad stylem gry i sukcesami.” – dodał dyrektor Ajaksu.

Po tym jak stało się jasne, że Ajax zakończy kolejny sezon bez żadnego trofeum, na klub spadła ogromna fala krytyki, która uderzyła przede wszystkim w byłego bramkarza.

„Jasne jest, że był to dla mnie trudny tydzień. Z resztą nie tylko dla mnie, ale każdego dla kogo Ajax się liczy. Wiadomo było, że ciężko będzie zatrzymać PSV. Przegraliśmy jednak w Eindhoven i wiele emocji i frustracji wybuchło, również wśród fanów. Jest to zrozumiałem, ale takie emocji mogą ograniczać się do pewnego poziomu, a tak się nie stało. Takie zachowania jednostki są niedopuszczalne. To wstyd. Wydarzenia z niedzieli dotknęły również mnie. Wciąż jest we mnie sportowiec, który chce wygrywać i to, że się nie udało naprawdę boli.”

„Chcemy zakończyć ten sezon szybko i zacząć kolejny piłkarski rok. Po przegranej z PSV, zły smak został chociaż odrobinę zmyty przez wygraną z VVV i ponowne powiększenie przewagi do pięciu punktów. Fakt, że zostajemy jednak z niczym będzie bolał dalej.”

Działacze Ajaksu powinni się już skupić na nowym sezonie i jak najszybszym ugruntowaniu nowej selekcji, która w przyszłym roku w końcu ma coś wygrać.”

„Poprawa selekcji nie jest czymś co dzieje się nagle pod presją ze strony świata zewnętrznego. Pracujemy nad tym cały rok. Zaczęliśmy wcześniej, czego wynikiem są transfery Perra Schuursa i Hassande Bande. Czasami zdarza się tak, że zaskakują nas nasze własne talenty i luka może być wypełniona przez nich. Na innych pozycjach to się nie udaje i trzeba szukać uzupełnienia z zewnątrz. Od jakiegoś czasu szukamy nie tylko w Europie, ale także dalej. Tam można znaleźć od czasu do czasu innych graczy, z większą pasją i wytrwałością. Musimy pilnować, aby w selekcji były rózne cechy, bo tylko to zapewnia odpowiedni balans.”

„Dokonane zakupy w połączeniu z przedłużeniami umów takich graczy jak Frenkie de Jong, Donny van de Beek, Andre Onana i Noussair Mazraoui sprawiają, że mamy już zarysowane kontury Ajaksu na nowy sezon. Oczywiście muszą zostać dodane również pozostałe elementy konstrukcyjne i w tym względzie miło, że David Neres ponownie złapał formę, co jest konieczne, aby móc robić różnicę. Mam ostatecznie nadzieję, że wszyscy fani Ajaksu chcą tego samego, bo tak powinno być. W tym względzie dobrze było zobaczyć, że większość tłumu stała za Hakimem Ziyechem w czwartkowy wieczór. Ci fani widzą jakie wyjątkowe cechy ma ten piłkarz i rozumieją, że musimy to wszystko zrobić razem.”

Share:

Dodaj komentarz