Czy kolejna porażka i kolejny nieudany sezon w końcu dał komuś do myślenia? Edwin van der Sar zapowiada zmianę polityki klubowej.

Od lat Ajax znany jest z kupowania tylko i wyłącznie młodych graczy, którzy w Amsterdamie rozwijają skrzydła, a następnie sprzedawani są za wielkie pieniądze do innych klubów. W efekcie czego Ajax na brak gotówki nie narzeka, ale na brak sukcesów już owszem.

„Nie chcemy być klubem, który sprzedaje. Jesteśmy klubem treningowym więc chłopcy z drużyn młodzieżowych wchodzą do pierwszej drużyny. Drużyna musi być gotowa wcześniej. Kiedy przyjdą mecze w Europie, musimy myć gotowi. Jeśli będzie to kosztowało, dla Ajaksu nie powinien być to problem.”

„Prawdopodobnie rozejrzymy się za innym typem zawodnika. Musimy spojrzeć na to czego potrzebujemy i czego brakowało w tym roku. Tagliafico ma 25 lat i już ponad 200 spotkań w Argentynie. To kategoria zawodnika jakiej poszukujemy. Już zaczęliśmy wzmacnianie selekcji. Mamy Bande i Schuursa, ale to ludzie bardziej na przyszłość.”

Ajax nie chce również sprzedawać młodych zawodników w wieku 18 czy 19 lat.

„Jeśli będziemy sprzedawać graczy w tym wieku, to będzie zły sygnał. To nie jest filozofia Ajaksu. Chcemy być drużyną jak najsilniejszą. Do tego potrzebujemy wielu mocnych graczy, również w przyszłości. Dlatego musimy ich zatrzymywać.”

Share:

Dodaj komentarz