Donny van de Beek nadal nie może jednoznacznie odpowiedzieć, w jakim klubie będzie występował w nadchodzącym sezonie. Pomocnik przyznał jednak, że jest realna szansa na pozostanie w Ajaksie.

„Mamy teraz bardzo chaotyczny okres, również w kwestii transferów. Niczego nie można przewidzieć i to również dotyczy mojej sytuacji. Nic nie jest pewne. Na ten moment jestem wciąż zawodnikiem Ajaksu i nieustannie jestem z tego dumny. Spędzam tutaj świetny czas. Oczywiście, że jest całkiem duża szansa na to, że zostanę w Amsterdamie na kolejny sezon” – powiedział Holender w rozmowie z FOX Sports.

Van de Beek przyznał, że wiele zmieniła pandemia koronawirusa i gdyby nie to, wszystko obecnie mogłoby wyglądać inaczej.

„To prawda, gdyby nie wirus sytuacja byłaby inna. Teraz pozostaje nam czekać i zobaczyć jak potoczą się sprawy. Nie ma kompletnie żadnej jasności. Dla mnie ważne jest, by dany klub naprawdę mnie chciał. To zależy od wielu rzeczy. Jeśli wszystko będzie w porządku, na pewno rozważę możliwość transferu. Jeśli nie, zostanę tutaj i nadal będę we właściwym dla mnie miejscu.”

Pomocnik skomentował też znacznie słabszą drugą połowę sparingu z Utrechtem w wykonaniu Joden.

„W przerwie było dużo zmian, nie mogliśmy odpowiednio się porozumieć i przez to stosowanie pressingu nie było skuteczne. To jednak dość logiczne, ponieważ na boisku mieliśmy zespół mało zgrany ze sobą. Z biegiem czasu rozumieliśmy się lepiej. Tak czy inaczej mamy kolejne 45 minut w nogach” – powiedział Van de Beek.

Share:

Dodaj komentarz