Donny van de Beek zdobył dwie bramki w pucharowym spotkaniu z SC Heerenveen. Pomocnik nie jest jednak zadowolony ze swojego dorobku strzeleckiego w tym sezonie.

„Zgadza się, powinienem zdobyć więcej bramek. Miałbym zdecydowanie lepszy dorobek, gdybym wykorzystał wszystkie doskonałe okazje z tego sezonu. Pozostaję jednak z pozytywnym nastawieniem. Przed nami jeszcze wiele spotkań i dużo miejsca oraz okazji do poprawy” – powiedział Holender w rozmowie z VTBL.

Ajax dominował na boisku przez około 60 minut, ale w kolejnej fazie meczu do głosu zaczęli dochodzić rywale.

„Na szczęście Andre wybronił karnego, bo byłoby nerwowo w ostatnich minutach z wynikiem 3:2. Zacząłem już się obawiam, że stracimy prowadzenie tak jak w weekend. Tak się nie stało i całkowicie zasłużenie znaleźliśmy się w półfinale.”

W niedzielę Joden zagrają na wyjeździe z Feyenoordem. De Klassieker zawsze gwarantuje dodatkowe emocje, które obecnie towarzyszą również zaciętej walce o mistrzostwo kraju.

„Nie, nie obawiam się tego meczu. Musimy przede wszystkim zagrać na maksimum naszych możliwości. Mamy bardzo dobry zespół. Czy chciałbym zdobyć bramkę? Oczywiście, ale ważniejszy jest cel drużynowy, czyli zwycięstwo” – dodał Van de Beek.

Share:

Dodaj komentarz