Zdaniem brazylijskiego UOL Esporte, David Neres nie zamierza w tym roku opuszczać Ajaksu. Brazylijczyk chce zostać w Amsterdamie na kolejny sezon i ma ku temu kilka powodów.

Media przekonują, że skrzydłowy podjął już decyzję i nie jest zainteresowany zmianą klubu tego lata. Najważniejszym sportowym powodem takiej decyzji jest powrót po poważnej kontuzji. Neres wypadł z gry w listopadzie ubiegłego roku po wyjazdowym meczu z Chelsea. Rehabilitacja trwała ponad pół roku i od sierpnia piłkarz chce pracować na pełnych obrotach nad powrotem do formy.

Neres ma jeszcze dwa inne, choć pozasportowe, argumenty za tym, by zostać w Holandii. Brazylijczyk kilka dni temu został ojcem i wraz ze swoją dziewczyną uznał, że przeprowadzka w tym momencie nie jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza w okresie wciąż panującej pandemii, co jest kolejnym argumentem.

Według UOL Esporte Neres będzie chciał odejść z Ajaksu za rok. Wśród zainteresowanych klubów wymienia się między innymi PSG, Atletico i Manchester United. Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2023 roku.

Share:

Dodaj komentarz