Naci Ünüvar to jeden z największych talentów w Amsterdamie. Młody pomocnik ma więc ogromne nadzieje dotyczące swojej osoby.

15-latek w obecnym sezonie występuje już w drużynie Ajaksu U17, gdzie jest nawet kapitanem. Już w tym sezonie piłkarz liczy nawet na więcej.

„Chcę zostać podstawowym graczem w Ajaksie U19.” – powiedział Naci.

Sugerując się ostatnimi wydarzeniami związanymi z Ryanem Gravenberchem, pomocnik również myśli już o swoim debiucie.

„Moim celem jest zaliczyć debiut w pierwszej drużynie w wieku 17 lat. Mam swoje marzenia i debiut jest jednym z nich. Ciężko pracuję i trenuje każdego dnia.” – dodał Ünüvar.

Czy Ajax nie musi się więc obawiać utraty tak utalentowanego gracza? Piłkarz nie ma jeszcze kontraktu, bowiem nie skończył 16 lat. W Europie postawa zawodnika nie uszła uwadze innym, większym klubom.

„Skupiam się na Ajaksie i nic się tutaj nie wydarzy. Moja rodzina bardzo mi pomaga, chociażby kiedy dostaję wiadomości od agentów. Przekazuję im je, albo po prostu zostawiam.”

„Tottenham i Manchester City wydają się być dla mnie fajnymi klubami.” – zakończył Naci wybiegając już mocno w przyszłość i swoją dalszą karierę.

Ünüvara nie sposób nie porównać do Abdelhaka Nouriego. Popularny Appie był typem gracza, którym obecnie jest bez wątpienia Naci.

„Miło to słyszeć, bo Nouri był bardzo dobrym piłkarzem. Zawsze prowadził grę i był bardzo inteligentny. Kiedy słyszy się porównania do niego, to naprawdę fajne. On był liderem, również w Ajaksie A1 i moim celem również jest zostać takim liderem.”

photo: Ajax A1 Watcher (https://www.instagram.com/ajaxa1watcher/)
Share:

Dodaj komentarz