Do naprawdę udanych mogą zaliczyć ubiegły weekend młodzi piłkarze Ajaksu Amsterdam. Poza triumfem w Future Cup, sukcesy odnosiły również inne młode drużyny.

Ajax U21:

Piłkarze Michaela Reizigera nie imponują ostatnio formą, ale po dwóch dotkliwych porażkach zdołali w końcu wygrać i utrzymać się w ścisłej czołówce Jupiler League. Jong pokonali Dordrecht zwyciężając 3:2. Gole dla Ajaksu zdobywali Cassiera, Nunnely oraz Bijleveld. Szczególnie trafienie tego drugiego zasługuje na uwagę i słowa pochwały.

FC Dordrecht 2:3 Jong Ajax Amsterdam

Nunnely, Cassierra, Bijleveld

Jong Ajax: Lamprou; Orejuela, Doekhi, Bergsma, Lartey-Sanniez; Matusiwa, Flemming, Bijleveld (Sierhuis 64′) Nunnely, Cassierra, Johnsen (Kühn 61′)

Skrót:

 

Ajax U19

Piłkarze Ajaksu U19 rozbili w Hadze miejscowe ADO. Joden nie dali rywalom szans pewni wygrywając i aplikując rywalom aż siedem bramek, tracąc przy tym tylko dwie. Jedną z kluczowych postaci był nie kto inny jak Jurgen Ekkelenkamp. „Jurginho” zaliczył w tym meczu hat-tricka, bardzo przyczyniając się do zwycięstwa. Warto podkreślenia są również dwa gole powracającego po kontuzji, nowego nabytku Nicolasa Kühna. Równie dobre spotkanie rozegrał Ryan Gravenberch, który następnego dnia wzmocnił drużynę U17 w Future Cup.

ADO Den Hag U19 2:7 Ajax Amsterdam U19

Ekkelenkamp x3, Kühn x2, Gravenberch, Jensen

Ajax: El Maach; Dest, Van Gelderen, Botman, Kemper; Ter Heide, Gravenberch, Ekkelenkamp; Jensen, Kühn, Ylätupa

Ajax U17

Ajax U17 wygrał prestiżowy turniej ABN Amro Future Cup, ale o tym pisaliśmy już obszernie i nie będziemy już tego ponownie przypominać. Wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie widzieli weekendowych wyników zapraszamy do innych newsów, w których relacjonowaliśmy to co się działo w Amsterdamie.

Pozostałe drużyny:

Weekend świąteczny obfitował większości w turnieje, a nie rozgrywki ligowe. Trzeba przyznać, że młodzi Amsterdamczycy mogą uznać weekendowe boje za wyjątkowo udane:

  • Ekipa U15 zajęła trzecie miejsce na turnieju rozgrywanym we Włoszech.
  • Ajax U14 zwycięstwo w turnieju
  • Ajax U11 drugie miejsce w turnieju po przegranych rzutach karnych
  • Ajax U10 zwycięstwo w turnieju
  • Ajax U9 zwycięstwo w turnieju
  • Ajax U8 zwycięstwo w turnieju

Najlepsi strzelcy Ajaksu w drużynach od U15 do U21:

1. Brobbey (U17/U19) – 28

2. Ekkelenkamp (U19) – 24

3. Pinas (U16) – 19

4. Cassierra (U21) – 15

5. Unuvar (U16/U17) – 14

6. Pereira (U19), Regeer (U15/U16), Braspenning (U15) – 13

9. De Wit (U21), Enem (U15) – 12

11. Sierhuis (U21), Hansen (U17) – 11

Share:

Dodaj komentarz