Mimo, że do końca sezonu, a co za tym idzie początku okienka coraz bliżej, tym razem nie doświadczyliśmy tak wielu plotek transferowych jak dwa tygodnie temu.

Najpoważniejsze źródła takie jak Voetbal International i De Telegraaf potwierdzają zainteresowanie Ajaksu dwoma zawodnikami. Wciąż na liście Joden znajdują się Lisandro Magallan oraz Mathias Jensen. Szczególnie dużo mówi się o tym drugim w kontekście zastąpienia Hakima Ziyecha.

Mniej znane źródła z Argentyny mówią, że skauci Ajaksu przyglądali się 19-letniemu Nico Gonzalezowi z Argentinos Juniors. Trudno jednak oceniać ewentualne prawdopodobieństwo transferu napastnika. Na ten moment wydaje się, że ta pozycja nie będzie priorytetem do wzmocnienia w lecie. W Anglii Daily Mail pisze o zainteresowaniu graczem Leicester City – Darnellem Johnsonem. Młody obrońca to przede wszystkim gracz występujący na prawej stronie, ale mogący grać również w środku. Przy odejściu Veltmana i ciągłym braku zaufania dla Orejueli, być może Ajax potrzebować będzie drugiego prawego obrońcy.

Z plotek które bardziej smucą i bawią warto wspomnieć o przewinięciu się nazwiska Martina Odegaarda. Media wspominają, że młody Norweg mógłby pozostać w Holandii na kolejny rok, ale już nie w Heerenveen, ale poziom wyżej. Dla Ajaksu nie wydaje się być to dobra opcja, do w grę wchodziłoby pewnie tylko wypożyczenie, a młody gracz nie pokazał w tym sezonie nic rewelacyjnego, co mogłoby wskazywać na to, że jego roczne wypożyczenie może dać cokolwiek dobrego.

Jeśli chodzi o potencjalne osłabienia w mediach nie pojawiło się nic nowego. Ciągle przewijają się tematy Matthijsa de Ligta czy Andre Onany. Prawdopodobnie w najbliższym tygodniu można spodziewać się doniesień o transferze Hakima Ziyecha. Marokańczyk niemalże potwierdził swoje odejście z Amsterdamu, a więc wkrótce pojawią się pierwsze kluby zainteresowane jego usługami.

Share:

Dodaj komentarz