Twente vs Ajax – przegląd prasy

Tak jak zawsze po słabym występie Ajaksu, nie brakuje ostrych i krytycznych słów w holenderskich mediach. Zapraszamy na pomeczowy przegląd prasy.

Ajax rozczarował w niedzielne popołudnie i tylko zremisował w Enschede 1:1. Nie była to jednak pechowa strata punktów, ponieważ podopieczni Ten Haga zagrali bardzo słabo i nie zasłużyli na zwycięstwo. To z kolei rodzi kolejne pytania oraz obawy o formę zawodników z Amsterdamu. Holenderscy dziennikarze jednogłośnie krytykują grę Joden.

Ajax Showtime: „Niezwykle niechlujny Ajax traci zwycięstwo tuż przed końcem”

Fanowska strona nie kryje rozczarowania i opisuje bardzo słaby występ piłkarzy Ajaksu, którzy przez pełne 90 minut nie potrafili zaprezentować odpowiedniego poziomu. Przyjezdni wyszli na prowadzenie po szczęśliwej bramce Sebastiena Hallera, ale w ostatnich minutach meczu Twente doprowadziło do wyrównania uderzeniem z dystansu. W dalszej dyskusji padają wnioski, iż Ajaksowi najbardziej brakuje w tym momencie szybkości i głębi, którą zapewnia Antony. Krytyczne słowa otrzymuje również Haller, który wciąż nie potrafi odnaleźć się w kombinacyjnej grze.

Voetbal International: „Pozbawiony inspiracji Ajax traci punkty w Enschede”

Pomimo bardzo słabej gry Ajax wydawał się zmierzać po drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W końcowej fazie Robin Propper zdołał zadać niespodziewany cios z dystansu, który zapewnił Twente prestiżowy remis. VI zwraca również uwagę, że Ajax w pierwszej połowie uniknął ogromnych problemów, ponieważ pojawiło się zagrożenie czerwonej kartki dla Edsona Alvareza. Meksykanin uderzył Michala Sadilka, ale arbiter oraz VAR zdecydowali, że nie zasłużył on na surową karę. Dziennikarze doceniają również twardą grę Twente, które było dobrze zorganizowane i nie pozwoliło Ajaksowi rozwinąć skrzydeł.

De Telegraaf: „Gdzie jest Klaas-Jan Huntelaar, kiedy go potrzebujesz?”

Kolejni dziennikarze opisują bardzo rozczarowujący występ Ajaksu. Zwracają również uwagę, że tym razem Erik ten Hag nie miał do dyspozycji żadnego zawodnika, który odwróciłby losy meczu w ostatnich minutach, tak jak zrobił to Huntelaar w poprzednim sezonie. To jednak nie nieobecność Huntelaara jest zdaniem De Telegraaf największym problemem Ajaksu. Drużyna z Amsterdamu źle rozpoczyna sezon i brakuje jej świeżości.

Nawiązano również do meczu o mistrzostwo z poprzedniego sezonu z FC Emmen. Zespół, który zremisował z Twente był identyczny na ośmiu pozycjach do tego, który w maju świętował tytuł. Tylko Steven Berghuis był tak naprawdę nowym zawodnikiem, gdyż w maju w pierwszym składzie widzieliśmy jeszcze Renscha i Tagliafico. Ajax 2021 jest bardzo podobny do zeszłorocznego i to może stanowić problem. Ten Hag ma w swoich szeregach mnóstwo samozadowolenia po zdobyciu dubletu. Drużyna nie jest głodna sukcesów. De Telegraaf sugeruje, że trener powinien wstrząsnąć zespołem i posadzić duże nazwisko na ławce rezerwowych.

Algemeen Dagblad: „Domniemana hegemonia Ajaksu”

W poniedziałkowym wydaniu AD jest szczególnie zaniepokojone nadchodzącą europejską kampanią Ajaksu. Drużyna Ten Haga jest bardzo daleka od wymaganego poziomu i tak naprawdę grając w ten sposób nie ma znaczenia co przyniesie losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oczywiście wszyscy liczą na nawiązanie do sezonu 2018/19, ale jeśli Ajax trafi do grupy z takimi rywalami jak PSG czy Manchester City, wówczas ambicje i cele będą ograniczone.

Ajax nie będzie miał żadnych szans jeśli zagra tak jak w Enschede. Nawet jeśli szczęśliwie trafi do grupy łatwiejszej na przykład z Lille, Sevillą czy Malmo. Ambitny mistrz Holandii jest również pod względem mentalnym daleki od oczekiwanego poziomu. Mamy tylko domniemaną hegemonię Ajaksu, który rozpoczyna sezon fatalnie. Amsterdamczycy muszą szybko wziąć się w garść i dojrzeć w kwestii mentalnej, organizacyjnej i technicznej, aby nawiązać walkę w Europie.

De Volkskrant: „Twente opiera się sennemu Ajaksowi”

Kolejne wnioski dziennikarzy – Ajaksowi brakuje świeżości i kondycji fizycznej. Brakuje również meczów, które rozegrały już PSV i Feyenoord. Drużyny te wcześniej rozpoczęły sezon i już w lipcu rywalizowały w eliminacjach europejskich pucharów, co pozwoliło im wypracować lepszą formę. Zirytowany Ajax był bezsilny w Enschede, grał bez przekonania i głębi, a w końcówce zaczął grać na czas, by dowieźć skromne zwycięstwo. Twente kusiło do nawiązania fizycznej walki i posyłania długich podań, a Ajax dał się wciągnąć w taki sposób gry. Stworzył się pojedynek z wieloma przerwami, faulami i bez odpowiedniego rytmu i tempa.

Trouw: „Wyluzowany Ajax wraca z remisem”

Drużyna z Amsterdamu wyglądała w Enschede słabo. Beztrosko, bez inspiracji i leniwie, tak jakby ktoś chciał wygrać walcząc na pół gwizdka. Skorzysta na tym Eredivisie, ponieważ rozpoczyna się walka o mistrzostwo, a Ajax już musi gonić rywali. Amsterdamczycy już w poprzednich sezonach byli bliscy straty punktów w Enschede, ale ponownie przyjechali tutaj zbyt wyluzowani. To już druga pobudka, a mieliśmy dopiero trzy mecze o stawkę. Ten Hag nie wyciągnął wniosków po blamażu 0:4 z PSV, teraz piłkarze otrzymali drugie ostrzeżenie po stracie punktów z Twente.

Share:

Dodaj komentarz