Ligowy sezon w Holandii nie zostanie dziś zakończony. KNVB w oficjalnym komunikacie przedstawił aktualną sytuację i poinformował, że kolejne decyzje zostaną podjęte później.

Holenderski rząd wczoraj ogłosił zaostrzenie środków bezpieczeństwa i walki z pandemią koronawirusa. To stworzyło trochę zamieszania, ponieważ media od razu stwierdziły, że to oznacza definitywny koniec sezonu Eredivisie. Przedstawiciele federacji poprosili ministerstwo zdrowia i sportu o szczegółowe wytyczne. Okazuje się, że zakaz zgromadzeń do 1 czerwca nie dotyczy klubów sportowych. W tym przypadku nadal obowiązuje zalecenie zamknięcie klubowych budynków do 6 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że zamknięcie klubów może zostać przedłużone, ale tak się jeszcze nie stało.

Na podstawie decyzji rządu holenderskiego wiemy z pewnością, że rozgrywanie meczów z udziałem publiczności do 1 czerwca jest wykluczone. Co z meczami bez kibiców? To zależy od kolejnych decyzji i zaleceń. Powtarzamy, że na ten moment działalność klubów zawieszono do 6 kwietnia.

KNVB poinformował ponadto, że istnieją tak naprawdę trzy realne scenariusze. Pierwszy z nich to wznowienie rozgrywek bez udziału publiczności i dokończenie ligi do 30 czerwca. Druga opcja to dokończenie sezonu nawet po 30 czerwca, jednak do tego potrzebne są specjalne regulacje ze strony UEFA. Europejska federacja również pracuje nad różnymi rozwiązaniami. Trzecia opcja to oczywiście koniec rozgrywek na tym etapie.

Share:

Dodaj komentarz