Trener

Mitchell van der Gaag – Urodzony 22 października 1971 roku w Zutphen. Były holenderski środkowy obrońca, a obecnie od początku sezonu 2019/20, trener ekipy Jong Ajax.

Van der Graag swoje pierwsze kroki w piłce stawiał w klubach SC Brummen i De Graafschap, ale w końcu trafił do akademii PSV. Po okresie młodzieżowym, został wypożyczony na trzy sezony do NEC Nijmegen orz Sparty Rotterdam. Po powrocie do Eindhoven, nigdy nie odgrywał istotnej roli w klubie. W styczniu 1995 roku, Van der Gaag przeniósł się do szkockiego Motherwell, gdzie strzelił siedem goli w 28 spotkaniach. Po dwóch latach, zawodnkik wrócił do Holandii, a konrkretnie Utrechtu, gdzie rozegrał 99 spotkań przez cztery sezony. W 2001 roku, defensor przeniósł się do Maritimo w Portugalii i w ciągu pięciu lat zagrał w 154 meczach, strzelając 17 bramek. Piłkarską karierę, Mitchell zakończył w 2007 roku jako gracz Al-Nassr.

W 2008 roku, Van der Gaag zaczął trenowac drużynę B Maritimo, ale już w 2009 roku, został mianowanym pierwszym trenerem, po tym jak pracę stracił Carlos Carvalhal. Po udanym sezonie, w którym Maritimo niespodziewanie zajęło piąte miejsce w lidze i awansowało do Ligi Europy, kontrakt został przedłużony o kolejny rok. 14 września 2010 roku, Van der Gaag został jednak zwolniony, po tym jak jego drużyna zgarnęła tylko jeden punkt w czterech meczach ligowych oraz odpadła z Ligi Europy z FC Bate Borysów. Do trenerki powrócił po blisko dwóch latach i był to powrót udany. Os Beelenenses wygrało ligę i po trzech latach, ponownie awansowało do najwyższej ligi w Portugalii. W latach 2015-2019, Van der Gaag pracował w PSV, Excelsiorze i NAC Breda. 24 maja 2019 roku, Ajax poinformował, że Van der Gaag będzie nowym menadżerem Jong Ajax, zastępując Michaela Reizigera.

Dodaj komentarz