Daley Blind może wrócić do Ajaksu i nad tym transferem aktualnie pracuje klub z Amsterdamu. Takie informacje dość zgodnie podają media holenderskie i angielskie. Do finalizacji transakcji wciąż daleko.

Niedawno informowaliśmy, że Blind stał się celem transferowym Amsterdamczyków i jego powrót jest możliwy. „Nie mogę wiele powiedzieć, ale wszyscy wiedzą, co czuję wobec Ajaksu” – tak krótko skomentował ostatnie doniesienia mediów sam zawodnik.

Kluby muszą wypracować porozumienie, o które nie będzie łatwo. Manchester United skorzystał z opcji w kontrakcie Blinda i przedłużył umowę o 12 miesięcy. Dzięki temu Anglicy są w lepszej pozycji negocjacyjnej, choć nikt nie ukrywa, że „Czerwone Diabły” chcą pozbyć się Holendra. Manchester za swojego gracza oczekuje dość pokaźnej kwoty, ale nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Warto wspomnieć, że Blind przeszedł do United właśnie z Ajaksu za 17,5 miliona euro.

Do negocjacji miał już włączyć się dyrektor generalny Ajaksu, Edwin van der Sar, który naturalnie ma też wiele wspólnego z klubem z Manchesteru. Podsumowując, Joden negocjują z Anglikami, którzy są skłonni sprzedać Blinda, ale oczekują wysokiej oferty. Piłkarz chce wrócić do Amsterdamu, gdzie będzie musiał obniżyć oczekiwania co do swojej pensji. Mimo wszystko to nie powinno stanowić większego problemu.

W międzyczasie trwa saga transferowa z Lisandro Magallanem w roli głównej. Media w Argentynie donoszą, że Boca Juniors jest o krok od zakontraktowania nowego defensora, co teoretycznie powinno dać ostateczne zielone światło na odejście Magallana. Reporterzy z Brazylii natomiast ponownie wspominają o zainteresowaniu Ajaksu osobą Fabiana Balbueny, który jest środkowym obrońcą Corinthians.

Share:

Dodaj komentarz