Transfer Berghuisa może być trudniejszy

Pojawiły się pierwsze komplikacje dotyczące transferu Stevena Berghuisa.

De Telegraaf informuje, iż transfer ten może nie rozstrzygnąć się bez „bitwy prawnej”. Chodzi tutaj naturalnie o kwotę transferu.

Media donoszą, iż Berghuis w 2019 roku nie zawarł w swojej umowie żadnej informacji dotyczącej kwoty ewentualnej sprzedaży. Strony ustaliły, że będą działać wspólnie na rzecz jak najlepszego efektu. W praktyce oznacza to, że Feyenoord i Berghuis mieli wspólnie przeszukiwać rynek w poszukiwaniu najlepszej oferty, a różnica cenowa między uzyskaną kwotą, a wspominaną wcześniej sumą 4 milionów, miałaby zostać podzielona między klub i piłkarza.

Kwota 4 milionów pojawia się w mediach od dłuższego czasu, ale nikt z Rotterdamu w ostatnich miesiącach tego nie potwierdził. Ajax jest gotowy na to, aby zapłacić 4 miliony, zaproponować skrzydłowemu kontrakt i umówić spotkanie z Overmarsem i Ten Hagiem.

Feyenoord nie jest jednak wyjątkowo skłonny do tego, aby oddać piłkarza do Amsterdamu. Dodatkowo rzetelne zazwyczaj źródła zbliżone do klubu informują, iż sam piłkarz nie uważa Ajaksu za najlepszą opcję. Niemiecki Wolfsburg oferuje Holendrowi lepsze warunki pod każdym względem, a w grze mają być też inne kluby.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz