TG: Brobbey i Bergwijn celami Ajaksu

Zdaniem dziennikarzy De Telegraaf, Ajax będzie aktywny w zimowym oknie transferowym i poszuka kolejnych wzmocnień.

Mike Verweij oraz Valentijn Driessen omówili kwestie kadrowe wokół drużyny z Amsterdamu. Zdementowane zostały plotki o tym, by poważną opcją dla Ajaksu był Luuk de Jong. Hiszpańskie media kilka dni temu sugerowały zainteresowanie Amsterdamczyków, jednak zdaniem De Telegraaf na liście mistrzów Holandii najwyżej jest Brian Brobbey.

„Myślę, że klub będzie w pełni pracować nad sprowadzeniem Brobbeya. Właściwie, oni już nad tym pracują. Wszyscy wiedzą, że wkrótce drugi napastnik będzie szalenie potrzebny. Sebastien Haller wyjedzie na Puchar Narodów Afryki i zabraknie go przez kilka tygodni. Wówczas ktoś musi go zastąpić, a póki co Danilo nie spełnia oczekiwań” – powiedział Verweij.

Brobbey w tym sezonie w barwach Lipska zaliczył zaledwie 8 występów i spędził na boisku 174 minuty.

Drugim celem transferowym może być Steven Bergwijn z Tottenhamu. Klub postrzega go jako odpowiednie wzmocnienie zwłaszcza w przypadku odejścia Davida Neresa.

„Ajax chce wciąż sprzedać Neresa i na nim zarobić. By kadra była odpowiednio mocna i szeroka, będą szukać zastępcy. Naturalnym wyborem jest Bergwijn, który nie gra regularnie w Tottenhamie” – powiedział Driessen.

Bergwijn zgromadził w tym sezonie 9 występów w barwach londyńskiego zespołu.

Dziennikarze zwracają również uwagę, że klub w najbliższym czasie musi wznowić kontakty z Mino Raiolą. Wszystko wciąż wskazuje na to, że kontraktu nie przedłuży Noussair Mazraoui, ale w tej samej kwestii jest więcej szans z Ryanem Gravenberchiem. Ewentualny powrót Brobbeya również musi zostać omówiony z Raiolą.

Share:

One Response to the post:

  • kilof Kilof

    „Brobbey w tym sezonie w barwach Lipska zaliczył zaledwie 8 występów i spędził na boisku 174 minuty.”

    Czy oni nigdy się nie nauczą, że szybko to sobie można karierę zniszczyć? Chłopie wracaj i buduj markę.

  • Dodaj komentarz