Po wczorajszym meczu Mundialu brzmi to raczej jak abstrakcyjny plan, ale De Telegraaf wciąż mówi o chęci pozyskania Dusana Tadicia.

Zdaniem najlepiej poinformowanego źródła skupiającego się na Ajaksie, Amsterdamczycy dalej skupieni są na pozyskaniu doświadczonego Serba, a po wczorajszym meczu ta chęć jest jeszcze większa.

Serbowie pokonali wczoraj Kostarykę, a Tadić był bez wątpienia jedną z najjaśniejszych postaci tego meczu. Pomocnik kreował grę Serbów i pokazał dlaczego Marc Overmars widzi w nim idealnego zastępcę Hakima Ziyecha.

W dalszym ciągu pozostaje jednak pytanie, na ile transfer jest realny. Tadić gra obecnie w Southampton, które utrzymało się w Premier League i gdzie inkasuje niemałą pensję. Nie oznacza to, że Ajaksu nie stać na taki transfer, ale na pewno byłoby to coś nietypowego.

Jedynym aspektem, który mógłby przekonać piłkarza do gry w Amsterdamie jest fakt, że w Holandii ma on znacznie większe szanse, aby cokolwiek wygrać i zagrać jeszcze w upragnionej Lidze Mistrzów. Serb ma już swoje lata i na transfer do czołowych klubów Premier League, Serie A czy La Liga liczyć raczej nie może.

Share:

Dodaj komentarz