Jak pisze dzisiaj rano De Telegraaf, Ajax za wszelką cenę potrzebuje sięgnąć w tym roku po mistrzostwo kraju.

Powód tego jest prosty i są nim oczywiście pieniądze. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPMG, to mistrz kraju zawsze wychodzi najlepiej finansowo, ale to raczej wydaje się oczywiste.

Wbrew przekonaniu, które czasem się pojawia, iż mistrzostwo Holandii nie jest w żaden sposób prestiżową sprawą, jest to oczywiście bzdura. Ajax potrzebuje mistrzostwa jak tlenu.

Joden muszą sięgnąć po tytuł, aby utrzymać finansowe przewodnictwo nad PSV i Feyenoordem. Ajax od lat sprzedaje za znacznie większe pieniądze, ale czwarty rok z rzędu bez mistrzostwa może okazać się dramatem. Prędzej czy później, może to mieć dla Ajaksu fatalne konsekwencje.

Brak sukcesów na arenie krajowej, w końcu doprowadzi do „upadku” Ajaksu. Dobre imię klubu zostanie postawione pod dużym znakiem zapytania. To mistrz kraju ma prawo żądać za swoich zawodników największych pieniędzy, to mistrz kraju może sięgać po najlepszych zawodników, to mistrz kraju ma największy budżet do tego, aby zatrzymywać swoich najlepszych zawodników na dłużej. Ostatecznie to mistrz kraju ma zawsze najłatwiejszą drogę do Europy.

Share:

Dodaj komentarz