Ten Hag: Zmiennicy nie zawiedli

Erik ten Hag był zadowolony z występu swojego zespołu w meczu przeciwko Emmen. Na szczególne pochwały zasłużyli zmiennicy.

W sobotnim spotkaniu nie zagrali Blind i Tagliafico, a już w przerwie zmienieni zostali Tadić i Antony. Piłkarze rezerwowi mieli więc okazję, by pokazać trenerowi, że może na nich liczyć.

„Bazujemy na pewnej mentalności i to nigdy nie może się zmienić. Piłkarze wiedzą co mają robić na boisku, ale ważne jest odpowiednie nastawienie. Wprowadzeni rezerwowi doskonale wywiązali się ze swoich zadań, nie zawiedli, dali pozytywny sygnał i do świetna wiadomość” – powiedział Ten Hag.

„Widzę radość w naszej grze i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować. To też jest ważne, ponieważ pomaga nam nieustannie się poprawiać, właściwie jest to jedyny i najlepszy na to sposób.”

Szkoleniowiec Ajaksu został również zapytany o Daviego Klaassena, który stał się liderem drużyny niemal od razu po swoim powrotnym transferze.

„Davy mnie nie zaskakuje, wiedzieliśmy, że może on wnieść do drużyny pewnego rodzaju mentalność, której oczekiwaliśmy. Takich piłkarzy chcemy mieć u siebie w klubie. To profesjonalista, który wymaga dużo od siebie i działa motywacyjnie na innych. Doskonale się wpasował do naszego zespołu i można się z tego wyłącznie cieszyć” – stwierdził Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz