Ten Hag: Zły występ

Erik ten Hag bez zaskoczenia nie był zadowolony z postawy swoich piłkarzy w meczu z Twente.

Szkoleniowiec częściowo wziął na siebie winę za sobotnią porażkę w fatalnym stylu.

„To był zły występ i zły futbol. Graliśmy przeciwko rywalowi, który jest bardzo dobry po przejęciu piłki i dobrze to wykorzystali. Dzisiaj jednak byliśmy słabi w elementach, w których zazwyczaj jesteśmy dobrzy. Mieliśmy dużo miejsca na prawej stronie, ale brakowało nam inicjatywy w pierwszej fazie konstrukcji akcji. Generalnie to był bardzo zły występ i drużyny i trenera. Zawsze biorę na siebie odpowiedzialność za porażki. Ostatecznie trzeba przygotować drużynę do meczu tak, aby mogła dobrze zagrać. Wszyscy znamy ich umiejętność do gry co trzy dni i ja muszę ich na to przygotować.”

„Nie uważam jednak, że problem leżał w taktyce, ale w mentalności i marnym nastawieniu do tego meczu. Mecze przychodzą jednak jeden po drugim i taki słaby dzień może się zdarzyć. Piłkarze nie są maszynami. Chcielibyśmy tego, ale tak nie jest i dzisiaj po prostu wyglądało to przeciętnie.”

W meczu z Twente zabrakło Davida Neresa i Noussaira Mazraouiego, a w trakcie meczu boisko opuścili też Traore i Tagliafico.

„Pewnego rodzaju problemy są normalne o tej porze roku, kiedy gra się tak wiele trudnych spotkań. Klucz leży w odpowiednim odpoczynku i regeneracji i można się zastanawiać, czy wszystko poszło dobrze w tych aspektach.”

„Mamy nadzieję, że w środę zagra również Mazraoui. Myślę, że szanse są na to spore.”

Share:

Dodaj komentarz