Ten Hag: Zbyt niskie tempo

Erik ten Hag nie był do końca zadowolony z tego, jak zagrała jego drużyna w dzisiejszym meczu z Heerenveen.

W starciu z Fryzami ekipa Ajaksu zagrała nieco eksperymentalnie, bowiem w linii pomocy znalazło się miejsce dla Deyvne Renscha.

„Bardzo chciałem to zobaczyć. Oczywiście celowałem w zwycięstwo, ale za każdym razem patrzę też dalej. To, co wiedziałem dzisiaj zabiorę ze sobą na następne tygodnie.” – powiedział Erik, którego zdaniem jednak słaba gra nie miała nic wspólnego z ustawieniem.

Po przerwie do pomocy wrócił już Edson Alvarez, a Rensch przesunięty został do defensywy.

„Nie uważam, że ustawienie było złe. Nie byliśmy jednak w stanie znajdować Renscha wystarczająco często. Przesuwając go do tyłu miałem nadzieję na lepszą konstrukcję akcji.”

„Tempo jakie prezentowaliśmy było jednak często zbyt wolne i za każdym razem piłka trafiała na bok zbyt późno. Reagowaliśmy również zbyt wolno po stracie piłki, szczególnie przy Schone i Veermanie. To wszystko nie miało jednak nic wspólnego z ustawieniem, ale z tempem i mentalnością, jaką drużyna wniosła na boisko.”

Dla Erika ten Haga mecz z Heerenveen był pierwszym meczem z poszukiwaniem zastępstwa dla Daleya Blinda, dla którego sezon w zasadzie już się skończył.

„Daley to oczywiście niesamowicie dobry piłkarz, ważny dla naszej gry. Graliśmy już bez niego wiele spotkań, które wygrywaliśmy. Musimy i tym razem znaleźć rozwiązanie sytuacji, kiedy Blind zniknie ze składu na długi czas.”

Share:

Dodaj komentarz