Pomimo remisu ze Steauą Bukareszt zadowolony z gry swoich podopiecznych był Erik ten Hag. Zespół zagrał dobre spotkanie, a indywidualnie wyróżniony został Carel Eiting, strzelec bramki dla Ajaksu.

„Stosowaliśmy różnego rodzaju pressing na rywalach i wyglądało to bardzo dobrze. Przeciwnicy mieli przez to wiele problemów. Nieźle prezentowała się też gra piłką. Mieliśmy przewagę, dominowaliśmy, rozgrywaliśmy piłkę na połowie rywali, zagrywając często między liniami. Utrzymywaliśmy się przy piłce, praktycznie zawsze znajdowaliśmy dobre rozwiązania na małych przestrzeniach” – ocenia Ten Hag.

„Steaua to doskonały sparingpartner, który w mojej opinii jest trochę podobny do Sturmu Graz. Jestem więc zadowolony z tego, jak zaprezentowała się moja drużyna. Śmiało mogę powiedzieć, że zagraliśmy na boisku dokładnie tak, jak trenowaliśmy w ostatnich tygodniach.”

Jak wspomnieliśmy, jedną z jasnych postaci na placu gry był Carel Eiting, który swój świetny występ dodatkowo udokumentował golem na 1:1.

„Zgadza się, Carel zagrał znakomicie. W 60 minutach gry szczególnie pokazywał wyjątkową mądrość. Cieszę się z tego i mam nadzieję, że taką formę utrzyma na długo. On nie był jednak jedynym dobrym graczem na boisku. Wyróżniłbym całą linię pomocy, która wykonała świetną robotę” – zakończył trener Joden.

Share:

Dodaj komentarz