Erik ten Hag w swojej pomeczowej analizie zrzucił winę na młodość zawodników.

Ze słowami menadżera jednocześnie trudno się nie zgodzić, ale z drugiej strony jest to rzecz na tyle oczywista, iż Ten Hag nie odkrył tutaj niczego nowego i brzmi to jak kolejna tania wymówka.

„Zawodnicy muszą brać odpowiedzialność za swoje własne zadania. Zwłaszcza w defensywie widać było wszystko czarno na białym. Pozwalaliśmy, aby działo się tam coś co dziać się nie powinno. Zespół musi się poprawić, w przeciwnym razie nie można wygrać mistrzostwa.”

„To rzecz, której nie chcieliśmy doświadczyć. Po meczu z Vitesse powiedziałem, że mamy wielu utalentowanych zawodników, ale w piłce nożnej liczą się też inne elementy. PSV pokazało w tym roku, że jest od nas dalej w aspekcie psychicznym, mają więcej woli walki, woli zwycięstwa, więcej zdyscyplinowania i ducha zespołu. Będziemy musieli popracować nad tymi aspektami.”

Dlaczego Ajax nie potrafił jednak poprawić NICZEGO przez pół roku pracy Ten Haga w Amsterdamie?

„Takie rzeczy wymagają czasu. Często najpierw trzeba przełknąć gorycz porażki, aby wyciągnąć wnioski. Moim zadaniem jako trenera jest to zrobić. Tu chodzi o odpowiednią postawę i mentalność. Nie mówię o intencjach i o tym, że gracze nie chcą ciężko pracować. W piłce nożnej jedna chwila może zmienić wszystko, a my graliśmy zbyt pasywnie.”

„Po meczu z Vitesse mieliśmy kilka dobrych tygodni. Mamy wielu młodych graczy, którzy nie zawsze wiedzą jak radzić sobie w takich meczach. Dzisiaj stało się to boleśnie jasne. Mimo dobrych intencji przegraliśmy. Piłkarsko to bardzo zły rezultat. Myślę, że to naiwne w jaki sposób straciliśmy bramki. Zawodnicy nie wykonywali swoich zadań i byli niezdyscyplinowani. Zabrakło nam dzisiaj dojrzałości.”

Share:

Dodaj komentarz