Ten Hag: Za mało ruchu

Erik ten Hag nie był zadowolony z postawy swoich zawodników w niedzielnym meczu z Groningen. Ajax przegrał dzisiaj w lidze po raz pierwszy i to już w 4 kolejce.

Ajax kolejny raz dał popis ogromnej bezradności i braku pomysłu na grę, co w końcu się zemściło i kosztowało ligowe punkty.

„Trzeba dawać z siebie więcej od początku. W grze musi być więcej głębi i musi być on szybsza. Tylko tak można zranić tak dobrze zorganizowanego i kompaktowo grającego rywala.” – dodał Erik, który uważa jednak, że jego drużyna zasłużyła na remis.

„To nie ma jednak znaczenia. Fakt jest taki, że przegraliśmy i możemy za to winić tylko siebie, bo musimy dawać z siebie więcej od początku. Tylko strzelając gola można sobie ułatwić grę. Mieliśmy to spotkanie pod kontrolą, ale z przodu graliśmy kompletnie bez charakteru. Powtórzę, że w tego typu spotkaniach trzeba strzelić gola, aby stworzyć sobie przestrzeń. Tego dzisiaj zabrakło.” – dodał Erik.

Dzisiejsze spotkanie nie należało do najlepszych w wykonaniu Promesa, Labyada czy Antonego.

„Na lewej stronie wciąż stwarzaliśmy zagrożenie, czego nie było na prawej stronie. Ostatecznie brakowało ruchu i połączenia między zawodnikami. To jasne, że nie było dzisiaj dobrze.” – komentował zmianę Brazylijczyka menadżer.

„Promes czy Zakaria nie zagrali najlepiej, ale oni odegrali swoją rolę w całości. Nie można winić tylko ich, bo ich gra miała związek z tym jak funkcjonowała całość.”

Share:

Dodaj komentarz