Wynik mógł być znakomity, ale skończyło się lekkim rozczarowaniem i remisem 2:2, co jednak też stawia Ajax w dobrej pozycji przed rewanżem. Swoją opinią po meczu ze Standardem Liege podzielił się Erik ten Hag.

„Wielka szkoda. Wcześniej oczywiście bylibyśmy szczęśliwi. Chcieliśmy zdobyć bramkę na wyjeździe, a w pierwszej połowie udało się strzelić dwie. Prowadząc do przerwy 2:0 i widząc te kolejne sytuacje strzeleckie… Niestety byliśmy trochę niedokładni grając piłką i nieskuteczni. Stworzyliśmy sobie bardzo dobre okazje, mogliśmy prowadzić 3:0. Wielka szkoda. Oczywiście wynik 2:2 też jest dobry, ale mógł być zdecydowanie lepszy” – powiedział trener w rozmowie z Ziggo Sport.

„Rywale naturalnie mieli więcej z gry, byli do tego zmuszeni. My potrzebowaliśmy oddechu, więcej posiadania piłki. Dzięki temu moglibyśmy lepiej organizować swoje akcje i kreować jeszcze więcej sytuacji. Nie ułatwialiśmy sobie zadania, zbyt łatwo traciliśmy futbolówkę.”

„Nie jestem niezadowolony. Przeciwnikom pozwoliliśmy na mało klarownych sytuacji. Straciliśmy gole po strzale z dystansu i rzucie karnym. Organizacja defensywy była więc dobra. Patrząc na prowadzenie 2-0 i ilość wolnego miejsca w drugiej połowie wynik końcowy jest trochę smutny” – zakończył Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz