Erik ten Hag w rozmowie z De Telegraaf wyraził swoje zadowolenie z powrotu do treningów i wyglądu aktualnej selekcji Ajaksu. Jego zdaniem wszystkie pozycje są odpowiednio obsadzone, choć liczy jeszcze na sprowadzenie dodatkowego lewego defensora.

„Pozycja wyjściowa jest bardzo dobra. Wszystkie pozycje są obsadzone podwójnie, z wyjątkiem lewej obrony. Myślimy o tym. Zobaczymy, czy będziemy mogli rozwiązać to wewnętrznie, ale też rozglądamy się na rynku. Mamy w zespole kilka opcji, Martinez lub Dest mogą zagrać na tej pozycji” – powiedział szkoleniowiec Ajaksu.

„Nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego zawodnika. Zwłaszcza zapewniającego jakość, której wymagamy. Oczywiście w końcu może się to udać, ale nowy piłkarz musiałby rywalizować z Nico Tagliafico. To nie byłoby dla niego łatwe. Sprawa będzie wyglądać zupełnie inaczej jeśli Nico odejdzie. Wówczas dla wielu graczy nasza oferta stanie się bardziej atrakcyjna” – wyjaśnił Ten Hag.

Trener Ajaksu dodał także, że klub nie szuka bezpośredniego zastępcy Joela Veltmana.

„Uważam, że obecnie mamy wystarczająco dużo opcji na środku obrony – są Daley Blind, Lisandro Martinez, Jurrien Timber, Edson Alvarez i Perr Schuurs” – powiedział krótko Ten Hag, który potwierdził również, że klub ruszy na rynek transferowy jeśli sprzedany zostanie Andre Onana.

„Oczywiście chcemy, by Andre został z nami na kolejny sezon, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystko się może wydarzyć. Cieszymy się, że wrócił do nas Maarten Stekelenburg, który wniesie mnóstwo doświadczenia. To bramkarz, który pasuje do profilu Ajaksu i wciąż ma określoną jakość. To nie oznacza jednak, że nie sprowadzimy nowego golkipera. Będziemy chcieli sprowadzić nowego gracza jeśli Onana odejdzie.”

Share:

Dodaj komentarz