Erik ten Hag odniósł się szerzej do pierwszego spotkania Ajaksu w okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Joden pokonali wczoraj amatorski VVSB siedmioma golami. Tradycyjnie na boisku zagrały dwie różne jedenastki i nie były to przypadkowe wybory.

„Patrzyliśmy na ilość kombinacji jakie możemy otrzymać z ich gry razem. Dla przykładu, zawodnicy, którzy znają się lepiej mają większy automatyzm, który może jeszcze wzrosnąć. Chodzi jednak również o mix młodszych i starszych, tak aby ci starsi mogli pomóc.”

„Pierwsza połowa z pewnością mogła cieszyć. To gra, którą chciałoby się oglądać. Bardzo dynamiczna, z wysokim tempem i wymianą pozycji. Początek drugiej połowy również był dobry, ale potem gdzieś to zniknęło. Rozczarowujące jest to, że udało się zdobyć tylko dwa gole.”

W meczu z VVSB doszło do wielu debiutów. Ten Hag był zadowolony z postawy tych graczy oraz najnowszych nabytków Ajaksu.

„Schuurs i Bande byli już z nami w Katarze. Pierwszy raz pojawił się dzisiaj Zakaria i myślę, że dał kilka fajnych piłek z których padały gole. Schuurs zagrał dobrze defensywnie, ale czasami mógłby grać nieco ofensywniej. To jednak proces, który trwa. Bande strzelił na koniec świetnego gola, więc myślę, że wszyscy mogą spoglądać wstecz na bardzo dobre spotkanie.”

„Teun zrobił dzisiaj doskonałą robotę i zdobył dwa gole. Z całą pewnością w końcowej fazie akcji widać, że ma on dobre rozwiązania. Ryan również spisał się dobrze i nie dostał się do pierwszego składu bez powodu. Mimo, że ma dopiero 16 lat, jeśli jesteś wystarczająco dobry, jesteś również wystarczająco dojrzały. Zobaczymy jak będzie się to rozwijać w kolejnych tygodniach.”

Share:

Dodaj komentarz