Erik ten Hag raz jeszcze wyraził swoje zadowolenie związane z wczorajszym doskonałym zwycięstwem Ajaksu nad Standardem.

Ten Hag odetchnął z ulgą widząc jak jego drużyna prawie bez problemu ogrywa belgijskiego rywala. Po weekendowym meczu ligowym, nie było to takie oczywiste.

„Na bardzo złym boisku daliśmy razem zaliczyć bardzo udany występ. Pokazaliśmy atrakcyjny futbol, a interakcja z kibicami naprawdę mogła się podobać.”

„Z przodu nakładaliśmy dużo presji. Naprawdę miałem radość z oglądania mojej drużyny. Taką mentalność chce się oglądać. To niesamowicie dobre, że w końcu pokazaliśmy tą jakość na boisku.”

Dlaczego więc podobnego występu nie można było zaliczyć w weekend i udanie rozpocząć ligę?

„To zawsze dobre pytanie. Dzisiaj mentalność była lepsza i w zasadzie była to zupełnie inna drużyna. W sobotę również mieliśmy take intencje, ale obu spotkań nie można ze sobą porównać. Dzisiaj w pełni wdrożyliśmy nasz plan. W grze był obecny automatyzm, którego zabrakło w sobotę.”

Przed Ajaksem jeszcze ostatnia runda Ligi Mistrzów, ale najpierw mecz wyjazdowy z VVV Venlo.

„W sobotę czeka nas ważny mecz. Musimy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. Zawodnicy muszą zdawać sobie sprawę z ważności tego spotkania, od początku pójść do przodu i narzucić nasze tempo.”

„Trzymam się swoje zdania: mamy więcej niż jedenastu podstawowych zawodników. Potrzebujemy ich, bo do przerwy zimowej zagramy kilkadziesiąt spotkań. Potrzeba nam świeżych zawodników, co było widać dzisiaj.”

Przed Ajaksem jest jeszcze jedno ważne zadanie. Amsterdamczycy muszą utrzymać swoją kadrę, bo tylko to gwarantuje w tym sezonie szanse na walkę o tytuły.

„Wierzcie mi, możliwe transfery nie są przedmiotem rozmów. Wszyscy i głową i sercem są w Ajaksie.”

Share:

Dodaj komentarz