Ten Hag: Wiele rzeczy poszło dobrze

Erik ten Hag był zadowolony ze spotkania, jakie rozegrali jego gracze przeciwko Leeds.

Amsterdamczycy w swoim ostatnim meczu przed rozpoczęciem sezonu pokonali ekipę z Premier League 4:0.

„Wiele rzeczy poszło dzisiaj dobrze i momentami cieszyłem się tym, co widzę. Dalej nie jesteśmy jednak tam, gdzie chcielibyśmy być pod względem sprawności fizycznej. Wciąż musimy zrobić duży krok do przodu w tym zakresie. Realizacja stylu naszej gry wymaga ogromnej intensywności i do tego, trzeba być w 100% sprawnym. Musimy sobie z tym teraz poradzić.”

Ten Hag z lekką złością, ale być może i uśmiechem zareagował na słowa Rafaela van der Vaarta, który stwierdził, iż piłkarze są bardzo szczęśliwi z zakończenia okresu przygotowawczego.

„Tak Rafael, ale ten menadżer wymaga dalej bardzo ciężkiej pracy.”

Ten Hag był również bardzo zadowolony z występu Stevena Berghuisa.

„Myślę, że on jest już krok dalej jeśli chodzi o dopasowanie się do stylu gry drużyny. Pokazał kilka wspaniałych rzeczy i będziemy mieli z niego wiele pożytku.”

Już w sobotę Ajax czeka pierwszy mecz sezonu. Na Johan Cruyff ArenA przyjedzie będące w formie PSV.

„Patrzymy głównie na siebie. Widziałem jednak bardzo energiczne PSV, które fizycznie jest dalej od nas. Na ten moment nasza drużyna nie jest w stanie udźwignąć stylu gry, który mam w głowie. Będziemy musieli znaleźć sposób na to, aby ich pokonać. Tak czy inaczej, szykuje nam się w tym roku świetna rywalizacja.”

Share:

Dodaj komentarz