Erik ten Hag był zadowolony po zwycięstwie nad PEC Zwolle. Szkoleniowiec Ajaksu stwierdził, że jego podopieczni zagrali dobre spotkanie. Wygrana powinna być bardziej okazała.

„To był naprawdę dobry Ajax. Nasza gra była przekonująca. Jedyną negatywną rzeczą pozostaje fakt, że nie udało nam się zdobyć więcej bramek. Uważam, że 3:0, 4:0 czy nawet 5:0 byłby dziś normalnym rezultatem. Widziałem dominujący Ajax, który cały czas rozgrywał piłkę na połowie PEC Zwolle. Wykreowaliśmy mnóstwo sytuacji, w defensywie nie pozwalaliśmy na wiele” – powiedział Ten Hag w rozmowie z FOX Sports.

„W poprzednich tygodniach mieliśmy tylko fazy meczu, które rozgrywaliśmy dobrze. Teraz był to praktycznie cały mecz. Taktycznie było znakomicie, zwłaszcza w sytuacjach gdy z obrony piłkę odważnie wyprowadzał Frenkie de Jong. Zwolle nie miało żadnego wpływu na naszą organizację. Bardzo dobrze zneutralizowaliśmy linię pomocy przeciwnika” – kontynuuje Holender.

Spotkanie w Zwolle przyniosło też pewne kontrowersje. W jednym ze starć Huntelaar uderzył defensora PEC i mógł zostać za to ukarany. W innej sytuacji Donny van de Beek ewidentnie był pociągany w polu karnym, czego nie zauważył arbiter.

„Słyszałem o tym, ale jeśli mówimy o jednym, równie dobrze możemy odpowiedzieć, że należała nam się jedenastka. Faul był oczywisty w polu karnym. Van de Beek próbował się uwolnić od rywala, sędzia powinien podyktować karnego” – skomentował krótko Ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz