Erik ten Hag udzielił wywiadu, w którym stwierdził, iż dokładnie przeanalizował wszystkie mecze Ajaksu z tego sezonu i wie co poprawić.

Poza miejscami w których Ajax potrzebuje poprawy, nowy menadżer podkreślił również, iż widział wiele pozytywów, które na pewno powinny być dalej kontynuowane.

„Z pewnością im bliżej końca roku tym więcej rzeczy szło lepiej i lepiej. Widziałem coraz więcej różnorodności w ataku. Oczywiście widzę jednak miejsca do poprawy. W ostatnim aspekcie akcji można zyskiwać znacznie więcej. Ajax często ma piłkę wysoko pod bramką rywala i te okazje trzeba lepiej wykorzystywać.”

Uwaga nie powinna być jednak skupiona tylko na ataku, ale również na aspektach defensywnych i wsparciu linii ataku.

„Jestem dużym entuzjastą tego co robił Frenkie de Jong w końcówce roku. Są jednak również inne dobre opcje na wypełnienie środka. Max Wober, Nick Viergever również mogą zagrać tam dobrze, a Joel Veltman obok Matthijsa de Ligta to kolejna opcja.”

Ostatecznie, Ten Hag nie chce, aby konstrukcja akcji opierała się tylko na De Jongu.

„Dynamiczny aspekt z tyłu nie należy tylko do Frenkie de Jonga, bo to stanie się przewidywalne. Również De Ligt czy Veltman i Tagliafico po bokach powinni wspomagać. Trzeba mieć kilku zawodników, którzy budują akcję i są w to zaangażowani, bo tylko wtedy można osiągnąć przewagę.”

Share:

Dodaj komentarz